Hlavní navigace

Sony a hacker George Hotz se dohodli

14. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kauza hackování herní konzole PlayStation 3 má zajímavé rozuzlení. Z vleklé soudní pře sešlo. Společnost Sony a George Hotz dosáhli dohody. Připomeňme, že George Hotz čelil žalobě Sony za hackování populární herní konzole PlayStation 3. Společnost Sony se u amerického soudu domáhala ochrany svého duševního vlastnictví. Nyní je ale na stole oběma stranami akceptovaná dohoda, ovšem nikdo ze zainteresovaných oficiálně nesdělil její obsah.

Kauza hackování herní konzole PlayStation 3 má zajímavé rozuzlení. Z vleklé soudní pře sešlo. Společnost Sony a George Hotz dosáhli dohody. Připomeňme, že George Hotz čelil žalobě Sony za hackování populární herní konzole PlayStation 3. Společnost Sony se u amerického soudu domáhala ochrany svého duševního vlastnictví. Nyní je ale na stole oběma stranami akceptovaná dohoda, ovšem nikdo ze zainteresovaných oficiálně nesdělil její obsah.

Dohoda ale očividně neznamená, že by si George Hotz a Sony padli kolem krku. Naopak. Jmenovaný hacker už po uzavření dohody na stránkách svého blogu vyzval
své fanoušky (a že jich za dobu trvání sporu získal požehnaně), aby bojkotovali výrobky značky Sony. Ty, kteří už nějaký ten výrobek mají doma, pak vyzývá, aby se jej pokusili vrátit prodejci. Sony na tuto kampaň zatím oficiálně nereaguje.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.