Hlavní navigace

Sony Pictures plánuje rozšíření distribuce AXN HD a služby AXN Now

14. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Diváky AXN mohu ujistit, že se v roce 2015 rozhodně mají, na co těšit,“ řekl našemu webu generální manažer SPTI pro oblast Střední Evropy John Rossiter.

Společnost Sony Pictures Television Networks, která je mimo jiné v České republice a na Slovensku provozovatelem stanic pod hlavičkou AXN, odhalila serveru DigiZone.cz plány, které by ráda realizovala v letošním roce na našem trhu. Rozšiřování k dalším operátorům by se měl dočkat kanál AXN HD a služba AXN Now s videem na vyžádání. Dlouhodobě hovoříme s našimi partnery o rozšíření distribuce stanice AXN HD, uvedl pro DigiZone.cz John Rossiter, generální manažer společnosti Sony Pictures Television International (SPTI) v regionu Central Europe (Střední Evropa). Na dotaz, proč je ale tato stanice šířena doposud pouze v kabelové nabídce operátora UPC Česká republice, neodpověděl.

ebf - tip do článku - debata

Z ARCHIVU: Sony Pictures oficiálně potvrdila konec Animaxu v ČR a na Slovensku

Doufám, že trh v České republice se dočká v roce 2015 spuštění nové služby, reagoval Rossiter na dotaz, zdali dojde ke spuštění některého z dalších programů. V minulosti se hovořilo o možném vstupu programu AXN Spin na náš trh, k tomu ale nakonec nedošlo. Stanice AXN Crime a AXN Sci-fi nahradily kanály AXN Black a AXN White. V HD je šířena však pouze hlavní stanice, tedy AXN. Trhy se pohybují směrem k HD, ale nejprve chceme rozšířit distribuci AXN HD. Program bychom chtěli dostat na každou platformu v České republice, kam budeme moci. Poté můžeme pokračovat v případném rozšiřování našich dalších programů, dodal generální manažer SPTI.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).