Hlavní navigace

Sony uklidňuje majitele počítačů Vaio, servis bude dostupný i nadále

4. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sony sice již nebude vyrábět počítače Vaio, ale ujišťuje české zákazníky, že i po jejich zmizení z trhu budou servisní služby a náhradní díly nadále k dispozici.

Japonský konglomerát Sony ujišťuje české zákazníky, že záruční i pozáruční servis počítačů Vaio bude nadále k dispozici. České zastoupení firmy tak reaguje na zprávu o odprodeji počítačové divize Sony, po kterém se značkové počítače Vaio mají stáhnout ze světových trhů prozatím pouze na domácí japonský trh.

Společnost Sony bude i nadále poskytovat kvalitní služby a zákaznickou podporu pro značku Vaio. To platí pro zákonem stanovenou dvouletou záruku, jakož i pro prodlouženou záruku. Nezměněn zůstává také servis a dodávka náhradních dílů i po uplynutí záruční doby. V případě potřeby je dále k dispozici i call centrum pro zákaznickou podporu.

Značka Vaio se poprvé objevila v roce 1996. Nyní ji Sony spolu s celou svou počítačovou divizí prodává za nezveřejněných podmínek tokijskému investičnímu fondu Japan Industrial Partners (JIP). Sony tak sice opouští počítačový trh, ale o to více se chce angažovat na blízkém a růstovém trhu chytrých mobilů a tabletů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).