Hlavní navigace

Sony změnila plány, Animax bude ve vysílání zatím pokračovat

Lukáš Polák

Stanice se věnuje výhradně žánru japonského anime. Na našem trhu působí od roku 2007 a o programovou pozici se dělí ve večerních a nočních hodinách s dětským kanálem Minimax.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dětský kanál Animax, který měl podle původních plánů  vysílání ukončit se závěrem tohoto měsíce, bude pokračovat klasicky ve svém programovém okně. Vyplývá to z plánů televize na první únorový týden, které dnes poslalo jeho českéslovenské zastupitelství. O plánovaném odchodu informoval DigiZone.cz začátkem prosince loňského roku. Tuto skutečnost tehdy potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje, které se pohybují v prostředí placené televize. O chystaném konci stanice napsal začátkem prosince například i maďarský web sat-tv-radio.hu.

Wt100_Právo

K TÉMATU: Dětský kanál Animax končí. Odejde z Maďarska, České republiky i Slovenska

DigiZone.cz v minulosti oslovil centrálu Sony Pictures Television Networks v Budapešti, ta ale prostřednictvím českého zastoupení na dotazy nereagovala. Stanice bude vysílat i nadále, uvedla dnes na dotaz naší redakce manažerka Kristina Maixnerová, která má na starosti zasílání programových plánů Animaxu a také všech stanic AXN působících na českém a slovenském trhu. Ukončení vysílání kanálu je nicméně podle informací DigiZone.cz nadále ve hře a záleží na tom, jak zhodnotí Sony své působení na obou trzích bývalé federace. Český web stanice skončil už před několika měsíci.