Hlavní navigace

Soud potvrdil pětimilionovou pokutu za reality show

27. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 1. 2007

Televize Nova má zaplatit 4,5 milionu na pokutách za přílišnou vulgaritu, erotiku a konzumaci alkoholu v několika dílech reality show Big Brother. Za stejná provinění před desátou večerní je půlmilionovou částkou pokutovaná i Prima, a to za první řadu Vyvolených. Městský soud v Praze zamítl čtyři žaloby TV Nova a jednu TV Prima, kterými se televize ohrazovaly proti rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Zatím ale není jisté, zda stanice budou něco platit. Nova podala, stejně jako v případě napadnutého digitálního licenčního řízení, kasační stížnost. Ta může věc zablokovat na další rok a půl, což je průměrná čekací doba na vyřízení jedné stížnosti Nejvyšším správním soudem. Nova a Prima dříve ve přích kvůli uděleleným pokutám za reality show vítězily. Tentokrát ale RRTV zvolila novou taktiku – trestuhodné pasáže promítala přímo v soudní síni. Podle Rady mohly narušit mravní, psychický a fyzický vývoj dětí a mládeže, neboť je televize odvysílaly mezi šestou ranní a 22. hodinou večerní. Soud potvrdil pokuty udělené za část dílů reality show Big Brother a VyVolení, které Nova a Prima uvedly na podzim 2005.

MM socky3

Za pořad Big Brother udělila RRTV Nově v minulosti pokuty celkem za 43,3 milionu korun, Prima za první řadu VyVolených dostala postih ve výši 22,5 milionu. Další pokuty dostala Prima i za druhou řadu VyVolených, kterou vysílala minulý rok na jaře. Všechno bylo ale jen na papíře. Obě televize se totiž proti postupně uděleným pokutám začaly odvolávat k soudu a dosud vždy při s RRTV vyhrály. Soud tak například vloni v květnu zrušil několik pokut pro Primu ve výši 11,5 milionu korun, v červnu pak osm pokut Nově ve výši 17 milionů.

Zdroj: Lidové noviny

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.