Hlavní navigace

Soudce: MySpace za útok na třináctiletou dívku nemohlo

Jiří Macich ml.

MySpace aktuálně čelí žalobám několika amerických rodin, které od něj chtějí odškodné kvůli tomu, že jejich nezletilé děti byly sexuálně napadeny osobou, která se s nimi spojila právě přes tento komunitní server. Texaský soud jednu ze žalob vyhodnotil jako neoprávněnou. Rodiče třináctileté dívky žádali po provozovateli MySpace odškodnění ve výši 30 milionů dolarů za to, že se jejich dcera seznámila na webu s devatenáctiletým mladíkem, se kterým si následně domluvila schůzku, kde mělo dojít k…

Doba čtení: 1 minuta

MySpace aktuálně čelí žalobám několika amerických rodin, které od něj chtějí odškodné kvůli tomu, že jejich nezletilé děti byly sexuálně napadeny osobou, která se s nimi spojila právě přes tento komunitní server.

Texaský soud jednu ze žalob vyhodnotil jako neoprávněnou. Rodiče třináctileté dívky žádali po provozovateli MySpace odškodnění ve výši 30 milionů dolarů za to, že se jejich dcera seznámila na webu s devatenáctiletým mladíkem, se kterým si následně domluvila schůzku, kde mělo dojít k napadení sexuálního charakteru.

Soudce Sam Sparks ale konstatoval, že zodpovědnost v tomto případě leží především na rodičích. Dívka navíc při registraci uvedla, že jí je osmnáct let a není tedy zcela jasné, jestli o jejím nízkém věku věděl o šest let starší mladík, který ji pozval na večeři a do kina. (BetaNews)

Našli jste v článku chybu?