Hlavní navigace

Soutěž HBO o dokument Bez cenzury už má svého vítěze

3. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 9. 2008

Společnost HBO Česká republika už zná vítěze soutěže o původní dokument z cyklu Bez cenzury, kterou vyhlásila v květnu a trvala do 15. června. Jak uvádí ve své tiskové zprávě, stal se jím Petr Begányi s námětem ke snímku Erotic Nation. HBO vítězi zajistí realizaci vítězného námětu a navíc ho bude dotovat částkou 1,5 milionu Kč. Autor pak získá ještě odměnu ve výši 100 tisíc Kč. Dokument bude vyprávět o rodině, která se po roce 1989 pustila do budování kapitalismu na poli erotických služeb. Dílo by se mělo na HBO objevit do června roku 2009.

Content 23

K TÉMATU: České HBO vypsalo soutěž na původní dokument Bez cenzury

Jde nepochybně o téma, ke kterému nelze přistupovat jinak než Bez cenzury. Jeho zpracování nás přesvědčilo, že neulpívá na lákavě skandálním povrchu, řekl k vítěznému projektu ředitel programu HBO pro střední Evropu Ondřej Zach. Ten zároveň dodal, že projekt využívá hlubšího pohledu na změny, jimiž procházela společnost v zemích východní Evropy během uplynulých dvaceti let. Společnost HBO Česká republika zároveň osloví s nabídkou spolupráce i autory dalších tří námětů, jež postoupily do závěrečného kola soutěže. Jejich realizace se předpokládá v průběhu let 2009 a 2010.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).