Hlavní navigace

Soutěž o nový design Lupy: známe vítěze!

Redakce

Náš záměr převléci Lupu do nového kabátu se setkal s nebývalým zájmem designérů i hlasujících. Dva týdny jste mohli hlasovat pro některý z téměř tří desítek návrhů a zasílat nám připomínky ke každému z nich. Nyní přišel čas úsilí soutěžících i jejich fanoušků zúročit a vynést verdikt. Takže: vyhlašujeme vítěze soutěže o nový vzhled Lupy.

Soutěž již od jejího počátku provázela až nečekaná pozornost odborné veřejnosti. Svůj návrh mohlo zaslat kterékoliv designérské studio nebo jednotlivec, přičemž o podrobné zadání požádalo a do soutěže se tak přihlásilo více než sedmdesát zájemců. Z toho nakonec vzešlo 28 soutěžních návrhů, o nichž pak hlasovali čtenáři.

Právě zájem čtenářů a příznivců našeho a především vašeho serveru o to, jak nakonec nová Lupa bude vypadat, nás velice potěšil. Do uzávěrky soutěže jsme obdrželi téměř tři tisíce hlasů.

Mohli bychom jistě pokračovat výčtem dalších překvapivých a příjemných okolností soutěže, stejně jako popisem náročné práce, jež její přípravu a průběh provázela. Nechceme vás však příliš dlouho napínat, takže raději přikročíme k dlouho očekávanému okamžiku:

Vítězem soutěže o nový design Lupy se stává a hlavní cenu v podobě 20.000 korun získává Grafické studio ART-PGN Ivany Bednářové s návrhem číslo 20.

1770
Vítězný návrh Ivany Bednářové

Content 2017 - tip Footshop

Vítězce již byla dobrá zpráva doručena a udělala jí nemalou radost, stejně jako nám. Výsledný vzhled Lupy však bude záviset i na množství změn, které návrh Ivany Bednářové dozná v průběhu implementace. Jeho autorka však s další spoluprací předběžně souhlasila, a nic tak nebrání v započetí prvních výkopových prací na stavbě projektu Lupa.cz 2005.

Všichni ostatní soutěžící od nás na památku obdrží tričko Lupy. Zároveň bychom jim, stejně jako hlasujícím, rádi poděkovali za snahu, čas i názory a za všechno úsilí při spolupráci na podobě vašeho oblíbeného e-zinu. Další, tentokrát už opravdu finální kolo soutěže vás tak čeká v druhé polovině roku, kdy budete moci zhodnotit hotovou práci v „ostrém nasazení“. Kromě designu bude novinek celá řada, takže se nemusíte bát, že by už vás žádné další příjemné překvapení nečekalo. Zůstaňte tedy naladěni na www.lupa.cz a držte nám palce, ať pro vás všechny dárky stihneme zabalit :-)

Našli jste v článku chybu?
10. 10. 2006 23:44
:-) presne tak na me tento design pusobi. Musim vsak podotknout, ze jiz v roce 1998 se delal o neco hezci design!
26. 8. 2005 13:23
Marek Prchal (neregistrovaný)
Mili kolegove, mne se tento design, ktery vyhral libi. Vite proc? Pripomina mi, kdyz jsem kdysi v roce 1998 udelal par prvnich profesionalnich designu (vypadaly podobne). Byl jsem mlady. Byl jsem svezi. Stihly, vtipny, charismaticky, zkratka chlapec, jak ma byt. Nemel jsem ani jeden sedivy vlas. Byl jsem, zkratka, stastnejsi. Byla to doba her a malin nezralych. Budoucnost pred nami. Jen natahni ruku a vezmi si ji. Byl jsem velmi zamilovan a zil jsem stastnym zivotem. Az Lupa rede…