Hlavní navigace

SP1 pro Windows 7: taktické zdržování nebo brzké uvedení betaverze?

Jiří Macich ml.

Kolem prvního servisního balíčku pro nová Windows 7 se začínají množit nejrůznější spekulace. Ještě nedávno se v některých médiích objevovaly zvěsti, že jej Microsoft chce vydat co možná nejpozději. Údajně proto, aby udržel image Windows 7 coby povedeného a kvalitního systému, kterou by brzké vydání servisního balíčku mohlo u spotřebitelů narušit. Dalším důvodem ke zdržování by prý dle zákulisní šuškandy mohlo být zpomalení zatím hodně dobrého prodeje licencí. Někteří spotřebitele by nákup a…

Doba čtení: 1 minuta

Kolem prvního servisního balíčku pro nová Windows 7 se začínají množit nejrůznější spekulace. Ještě nedávno se v některých médiích objevovaly zvěsti, že jej Microsoft chce vydat co možná nejpozději. Údajně proto, aby udržel image Windows 7 coby povedeného a kvalitního systému, kterou by brzké vydání servisního balíčku mohlo u spotřebitelů narušit. Dalším důvodem ke zdržování by prý dle zákulisní šuškandy mohlo být zpomalení zatím hodně dobrého prodeje licencí. Někteří spotřebitele by nákup a instalaci mohli totiž při avizování brzkého vydání servisního balíčku odložit až právě do jeho uvolnění. To jsou ale jen dohady a spekulace.

Microsoft tento týden oficiálně oznámil přípravy servisního balíčku pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2, ale další podrobnosti se má veřejnost dozvědět až v následujících měsících. Brzké vydání tedy zřejmě nehrozí. Zatím se Microsoft zaměřil jen na letmý nástin novinek pro Windows Server 2008 R2, které se týkají virtualizace. O novinkách v SP1 pro Windows 7 mlčí, což výše zmíněným teoriím nahrává. Některé neoficiální informace ovšem hovoří již o vydání betaverze ještě v tomto měsíci. Již dříve se mluvilo o podpoře pro USB 3.0 a vylepšování podpory bezdrátových technologiích. (Ars Technica, Windows Server Division WebLog)

Našli jste v článku chybu?