Hlavní navigace

SP1 pro Windows 7: taktické zdržování nebo brzké uvedení betaverze?

Jiří Macich ml.

Kolem prvního servisního balíčku pro nová Windows 7 se začínají množit nejrůznější spekulace. Ještě nedávno se v některých médiích objevovaly zvěsti, že jej Microsoft chce vydat co možná nejpozději. Údajně proto, aby udržel image Windows 7 coby povedeného a kvalitního systému, kterou by brzké vydání servisního balíčku mohlo u spotřebitelů narušit. Dalším důvodem ke zdržování by prý dle zákulisní šuškandy mohlo být zpomalení zatím hodně dobrého prodeje licencí. Někteří spotřebitele by nákup a…

Kolem prvního servisního balíčku pro nová Windows 7 se začínají množit nejrůznější spekulace. Ještě nedávno se v některých médiích objevovaly zvěsti, že jej Microsoft chce vydat co možná nejpozději. Údajně proto, aby udržel image Windows 7 coby povedeného a kvalitního systému, kterou by brzké vydání servisního balíčku mohlo u spotřebitelů narušit. Dalším důvodem ke zdržování by prý dle zákulisní šuškandy mohlo být zpomalení zatím hodně dobrého prodeje licencí. Někteří spotřebitele by nákup a instalaci mohli totiž při avizování brzkého vydání servisního balíčku odložit až právě do jeho uvolnění. To jsou ale jen dohady a spekulace.

Microsoft tento týden oficiálně oznámil přípravy servisního balíčku pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2, ale další podrobnosti se má veřejnost dozvědět až v následujících měsících. Brzké vydání tedy zřejmě nehrozí. Zatím se Microsoft zaměřil jen na letmý nástin novinek pro Windows Server 2008 R2, které se týkají virtualizace. O novinkách v SP1 pro Windows 7 mlčí, což výše zmíněným teoriím nahrává. Některé neoficiální informace ovšem hovoří již o vydání betaverze ještě v tomto měsíci. Již dříve se mluvilo o podpoře pro USB 3.0 a vylepšování podpory bezdrátových technologiích. (Ars Technica, Windows Server Division WebLog)

Našli jste v článku chybu?
20. 3. 2010 0:27
V. H. (neregistrovaný)
Windows 7 je mimořádně zdařilý a kvalitní systém. Aktuálně do mě začal v rámci Windows Update hrnout pod tlakem aktualizace MS Office (hned ta první měla 250 MB). Asi je zbytečné podotýkat, že MS Office na nich nemám a nikdy jsem neměl nainstalován...
22. 3. 2010 12:56
loos (neregistrovaný)
Krakonosi nastav si stahovani pouze updatů pro OS a vypni si stahovani updatů pro software od MS,není to kupodivu totež chování update.Nebo si nastav nestahovat automaticky,vím že pro tebe je OS španělská vesnice ale to zvládneš.K forensics - myslite tím co ?Spec. softare typu Winhex?Ty se některe edice k těmto ůčelům použivají...Ale jsem vklidu dle přispěvku že by jste si s s ním věděl rady.