Hlavní navigace

SP2 pro Windows Vista je ve fázi release candidate

20. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft prostřednictvím programu Microsoft Connect uvolnil release candidate verzi připravovaného druhého servisního balíčku pro Windows Vista a Windows Server 2008. Ten nepředstavuje tak významnou aktualizaci jako ve své době druhý servisní balíček pro Windows XP. Přesto některé zajímavé funkce do zatím posledních desktopových a serverových systémů Microsoftu přináší. Jde například o nativní podporu vypalování na Blu-ray média, podporu pro bezdrátovou technologii Bluetooth 2.1, lepší práci s…

Microsoft prostřednictvím programu Microsoft Connect uvolnil release candidate verzi připravovaného druhého servisního balíčku pro Windows Vista a Windows Server 2008. Ten nepředstavuje tak významnou aktualizaci jako ve své době druhý servisní balíček pro Windows XP. Přesto některé zajímavé funkce do zatím posledních desktopových a serverových systémů Microsoftu přináší. Jde například o nativní podporu vypalování na Blu-ray média, podporu pro bezdrátovou technologii Bluetooth 2.1, lepší práci s WiFi vč. snadnější konfigurace a nový motor prohledávání disku Windows Search 4.0.

SP2 pro Windows Vista a Windows Server 2008 je k dispozici v současnosti v angličtině, španělštině, němčině, francouzštině a japonštině. Kromě nových funkcí implementuje celkem téměř sedm stovek záplat a oprav. Pokud se domníváte, že vám unikl SP1 pro Windows Server 2008, pak vězte, že ten byl součástí systému ihned po vydání. O tom více v loňské zprávičce Windows Server 2008 rovnou s prvním servisním balíčkem. (Ars Technica)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.