Hlavní navigace

Španělská Telefónica nabízí „IPTV pro chudé“

25. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 8. 2006

Na méně solventní zájemce o digitální televizi přes internetový protokol (IPTV) se začala orientovat španělská telekomunikační společnost Telefónica, majitel české Telefóniky O2. Vzhledem k tomu, že počet nových odběratelů služby IPTV pod názvem Imagenio začal klesat, rozhodla se firma vedle základní programové nabídky Rodina o šedesáti televizních stanicích a měsíčním poplatku 19 eur (536 korun) nabídnout i omezenou nabídku Imagenio Basic.

MM socky3

Nový balíček obsahuje pouze třicet televizních programů, ale také omezený přístup k zpoplatněným přenosům španělské fotbalové ligy. Za takovou nabídku zájemce zaplatí 11 eur (320 korun) měsíčně. Nutno dodat, že pokud si domácnost od Telefóniky objedná IPTV a zároveň připojení k internetu a pevnou telefonní linku, vyjdou ji jednotlivé služby mnohem levněji. Cílem služby Imagenio Basic je ale přitáhnout méně movité zájemce, upozorňuje server AdvTV.

Postup španělské Telefóniky je logický. Zájem o její Imagenio ve druhém čtvrtletí letošního roku výrazně opadl. V současné době firma vykazuje 270 tisíc abonentů, zatímco dříve udávala čísla nad 300 tisíc. Kolik zákazníků získá IPTV od české Telefóniky?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.