Hlavní navigace

Španělsko se obává zastavení zájmu o satelit

29. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
29. 5. 2009

Ve Španělsku řeší poměrně kuriózní problém. Jak upozornil server Tele Digital, tamní obyvatelé už nemají vůbec zájem o placenou televizní nabídku ze satelitu. Může za to pozemní digitální televize, která na jihozápadě Evropy nabízí také programy k abonenci. Tamní Komise pro telekomunikační trh (La Comisión del Mercado de las Telecomunicaciones) vypracovala zprávu, ze které vyplývá právě toto.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: První velké vypínání ve Španělsku se dotkne přibližně 12 % lidí

Studie říká, že placenou televizi má ve Španělsku už čtyři miliony abonentů. Polovina z tohoto čísla je připojena na satelitní televize, kabelovou televizi má asi milion diváků a tři sta tisíc lidí si předplácí služby mobilní televize. Satelitní trh už je však v současné době podle CMT nasycen. V roce 2023 by podle odhadů mělo mít placenou televizi okolo 46 % domácností. V České republice se naopak s placenou televizí v nejbližších letech nepočítá. Španělsko přejde na digitální vysílání plně v příštím roce.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).