Hlavní navigace

Speciál ke Dni dětí: Přehled volně šířených satelitních kanálů určených dětským divákům

1. 6. 2017
Doba čtení: 12 minut

Sdílet

 Autor: Twitter
UVNITŘ GALERIE – Náš spolupracovník připravil vyčerpávající přehled dětských programů, které jsou dostupné majitelům satelitních souprav na českém a slovenském území.

V přehledu najdete pouze tři programy v anglickém jazyce, zbytek pak v němčině, italštině, ruštině nebo francouzštině. Vzhledem k chronické jazykové nevybavenosti obyvatel české kotliny ve srovnání třeba se skandinávskými zeměmi nebo státy Beneluxu nezbývá než doufat, že jejich nabídky využijí naše děti v co nejširší míře.

Programy v anglickém jazyce

Na celém orbitu najdeme jen tři nekódované programy, které vysílají s anglickou zvukovou stopou (resp. s originálním zvukem). Jsou to turecké programy Kidz/Animez, Minika Cocuk a Minika GO. Všechny navíc vysílají ve východním vyzařovacím svazku družice Turksat, takže je pro jejich příjem nutná větší anténa. Pro programy Minika Cocuk a Minika GO by měla v Čechách postačovat parabola o průměru 90–110 cm. Kidz/Animez má ještě slabší signál, zde je 100 cm naprosté minimum, při dešti však pro kvalitní příjem nestačí ani 120cm anténa. Příjmové podmínky se v naší republice zlepšují směrem na jihovýchod.

Kidz/Animez (satelit Turksat)

 • Program patří turecké společnosti Multi Channel Developers, která na satelitu Turksat provozuje mimo jiné také nekódovaný filmový program Fil TV HD. Blok Animez s animovanými manga seriály se vysílá v době od 22:00 do 23:30 našeho času, po zbytek dne vysílá Kidz TV animované i hrané dětské seriály. Drtivá většina pořadů je anglicky, některé seriály v bloku Animez jsou však v japonštině.
 • Kidz TV vysílá tyto pořady – animované seriály Iron Man, Puss in Boots, Turbo F.A.S.T., Alvin and the Chipmunks, Robin Hood, Peanuts, Metajets, Lassie and Friends, Gon, Tailor Moon atp. Z hraných seriálů jsou to The Next Step, World’s End, Power Rangers RPM, Power Rangers Samurai, Me and my Monsters a další. V bloku Animez najdeme seriály, jako jsou Digimon Fusion, Yowamushi Pedal, Ghost in the Shell, Naruto a Death Note.

Technické podrobnosti – Kidz/Animez

 • satelit – Turksat 4A (42 °E)
 • frekvence – 12089 H 4400 5/6
 • video – MPEG-2, 720×576 bodů, 4:3, bitrate cca 2300 kb/s
 • audio – MP2, 112 kb/s stereo, turecky
 • audio – MP2, 96 kb/s stereo, originální znění
 • web – http://kidz.com.tr/
 • web – http://animez.kidz.com.tr/

Ukázky z vysílání Kidz/Animez naleznete na jeho YouTube kanále

Minika Cocuk (satelit Turksat)

 • Program je součástí portfólia programů obří turecké mediální společnosti Turkvaz Medya Grubu a je zaměřený na mladší dětské publikum od 3 do 8 let. Najdeme zde animované seriály jako např. My Little Pony, Babar and Badou, Barney and Friends, Bob the Builder, Strawberry Girl, Doong Doong, Rainbow Ruby, Thomas the Tank Engine & Friends, Mofia a jiné.

Technické podrobnosti – Minika Cocuk

 • satelit – Turksat 4A (42 °E)
 • frekvence – 12054 H 27500 5/6
 • video – MPEG-2, 720×576 bodů, 4:3, bitrate cca 1900 kb/s
 • audio – MP2, 192 kb/s stereo, turecky
 • audio – MP2, 192 kb/s stereo, originální znění
 • web – http://www.minikacocuk.com.tr/

Ukázky z vysílání Minka Cocuk naleznete na jeho YouTube kanále

Minika GO (satelit Turksat)

 • Minika GO se zaměřuje na starší děti ve věku 7–14 let. Vysílají se zde mimo jiné seriály Oscar’s Oasis, Shaun the Sheep, Peter Pan’s New Adventures, Rescue Bots, Sonic Boom, Tenkai Knights, Thunderbirds Are Go, Transformers Prime, Monsuno, Max Steel, Alien Monkeys a Rabbids Invasion.

Technické podrobnosti – Minika GO

 • satelit – Turksat 4A (42 °E)
 • frekvence – 12054 H 27500 5/6
 • video – MPEG-2, 720×576 bodů, 4:3, bitrate cca 1900 kb/s
 • audio – MP2, 192 kb/s stereo, turecky
 • audio – MP2, 192 kb/s stereo, originální znění
 • web – http://www.minikago.com.tr/

Ukázky z vysílání Minika GO najdete na jeho YouTube kanále

Programy v německém jazyce

Všechny nekódované dětské programy v německém jazyce vysílají ze skupiny satelitů Astra 1 na pozici 19,2 ° východně a jsou tak dostupné skoro všem našim satelitním divákům.

Disney Channel Deutschland (satelit Astra 1)

 • Německá verze programu The Disney Channel vysílá dopoledne pro nejmladší diváky (série The Smurfs, My Little Pony, Doc McStuffins: Toy Hospital a The 7D), odpoledne pro starší děti a teenagery (animované série Phineas and Ferb, Gravity Falls a The ZhuZhus, hrané série Soy Luna, Mère et Fille, Walk the Prank a Good Luck Charlie) a ve večerním programu pak najdeme sitcomy pro celou rodinu, jako např. Roseanne, Golden Girls nebo The Nanny (který je u nás známý pod názvem Chůva k pohledání).

Technické podrobnosti – Disney Channel Deutschland

 • satelit – Astra 1M (19,2 °E)
 • frekvence – 12460 H 27500 3/4
 • video – MPEG-2, 720×576 bodů, 16:9, bitrate cca 3000 kb/s
 • audio – MP2, 192 kb/s stereo, německy
 • audio – AC3, 384 kb/s 6-chan, německy
 • web – http://disneychannel.de/

Ukázky z vysílání Disney Channel Deutschland najdete na jeho YouTube kanále

KiKA HD (satelit Astra 1)

 • Tématický program německé veřejnoprávní televize je zaměřen na méně komerční dětské animované a hrané snímky. Převažují pořady vlastní výroby nebo z produkce jiných evropských veřejnoprávních televizí. Program nevysílá reklamy. V programovém schématu najdeme např. kreslené seriály Die Biene Maya, Garfield, Pound Puppies, Geronimo Stilton, Ritter Rost, Mia and Me nebo Teletubbies. Z hraných seriálů to jsou Annedroids, Sadie J., Die Pfefferkörner a Alien Surfgirls, o víkendech se vysílají i celovečerní filmy. KiKA HD má sice stopu s originálním zvukem, programů s ním se ale vysílá jen velmi málo.

Technické podrobnosti – KiKA HD

 • satelit – Astra 1KR (19,2 °E)
 • frekvence – 11347 V 22000 2/3
 • video – MPEG-4, 1280×720 bodů, 16:9, bitrate cca 11000 kb/s, 50 sn./s
 • audio – MP2, 256 kb/s stereo, německy
 • audio – MP2, 192 kb/s stereo, originální znění (pouze některé pořady)
 • audio – AC3, 448 kb/s stereo, německy
 • web – http://www.kika.de

Ukázky z vysílání KiKA HD najdete na jeho YouTube kanále

Nickelodeon Deutschland (satelit Astra 1)

 • Stejně jako Disney Channel má i Nickelodeon Deutschland dopoledne věnované mladším divákům v bloku Nick Jr. a večer pak vysílá pro mládež blok s názvem Nick Night. Z animovaných seriálů se vysílají např. Winx Club, Totaly Spies, Johnny Test, Teenage Mutant Hero Turtles, Kung Fu Panda či Penguins of Madagascar. Zhruba od 18 hodin začíná pásmo hraných seriálů Henry Danger, Hunter Street, The Thundermans, Bella and the Bulldogs a Victorious. I u tohoto programu je k dispozici anglická zvuková stopa, ale v angličtině se vysílá jen necelá čtvrtina pořadů.
 • Program je šířen také ze satelitu Eutelsat 9B, frekvence 11785 H 27500 2/3. Zde však má Nickelodeon výrazně horší obrazovou kvalitu, bitrate je pouze 1600 kb/s.

Technické podrobnosti – Nickelodeon Deutschland

satelit – Astra 1M (19,2 °E)
frekvence – 11973 V 27500 3/4
video – MPEG-2, 720×576 bodů, 16:9, bitrate cca 3200 kb/s
audio – MP2, 256 kb/s stereo, německy
audio – MP2, 256 kb/s stereo, anglicky (pouze některé pořady)
web – http://www.nick.de/

Ukázky z vysílání Nickelodeon Deutschland najdete na jeho YouTube kanále.

RiC (satelit Astra 1)

 • Program vysílá animované seriály z produkce společnosti Your Family Entertainment, jako jsou Pocket Dragons, Les Pastagums, Rescue Heroes, Donkey Kong, Los Intocables de Elliot Mouse, Blazing Dragons, Dog City, Tales From The Cryptkeeper a další.

Technické podrobnosti – RiC

satelit – Astra 1N (19,2 °E)
frekvence – 12692 H 22000 5/6
video – MPEG-2, 720×576 bodů, 16:9, bitrate cca 1500 kb/s
audio – MP2, 128 kb/s stereo, německy
web – http://www.rictv.de/

Ukázky z vysílání RiC najdete na jeho YouTube kanále.

Toggo Plus (satelit Astra 1)

 • Tento program je vlastně o hodinu posunuté vysílání pásma dětských pořadu z programu Super RTL. Po jeho skončení vysílá Toggo Plus další animované pořady. V programovém schématu najdeme animované seriály, jako jsou např. Noddy Toyland Detective, Chuggington, Bob the Builder, Paw Patrol, Thomas the Tank Engine & Friends, LEGO Nexo Knights, Mr. Bean – The Animated Series a další.

Technické podrobnosti – Toggo Plus

 • satelit – Astra 1L (19,2 °E)
 • frekvence – 12188 H 27500 3/4
 • video – MPEG-2, 720×576 bodů, 16:9, bitrate cca 3500 kb/s
 • audio – MP2, 192 kb/s stereo, německy
 • web – http://www.toggo.de/

Ukázky z vysílání Toggo Plus najdete na jeho YouTube kanále.

Programy v ruském jazyce

Karusel International (satelit Eutelsat 9B)

 • Mezinárodní verze programu ruské státní televize Karusel je zaměřená na současnou domácí tvorbu pro děti. Kromě animovaných seriálů vysílá Karusel i různé dětské soutěže a show. Jako jediný ze všech zde uvedených televizních programů nemá Karusel International EPG.

Technické podrobnosti – Karusel International

 • satelit – Eutelsat 9B (9 °E)
 • frekvence – 11938 H 27500 3/4
 • video – MPEG-4, 720×576 bodů, 4:3, bitrate cca 2200 kb/s
 • audio – MP2, 192 kb/s stereo, rusky
 • web – https://www.karusel-tv.ru/

Ukázky z vysílání Karusel International najdete na jeho YouTube kanále

Pixel (Piksel TV) (satelit Astra 4)

 • Ukrajinský program Pixel zaujme u nás spíše (pra)rodiče než dětské diváky. V pásmech pořadů s názvy Soyuzmultfilm a Ukranimafilm se každý den po desáté hodině večerní vysílají staré animované filmy a seriály z dob SSSR.

Technické podrobnosti – Pixel (Piksel TV)

 • satelit – Astra 4A (4,8 °E)
 • frekvence – 12399 V 27500 3/4
 • video – MPEG-2, 704×576 bodů, 16:9, bitrate cca 2900 kb/s
 • audio – MP2, 192 kb/s stereo, ukrajinsky, některé pořady v ruštině
 • web – http://pixelua.tv/

Ukázky z vysílání Pixel (Piksel TV) najdete na jeho YouTube kanále

Programy v italském jazyce

Rai Gulp (satelit Hot Bird)

 • Tématický program italské státní televize určený pro děti a mládež s názvem Rai Gulp vysílá kreslené i hrané seriály (Ultimate Spiderman, Sailor Moon Crystal, Maggie and Bianca, World of Winx, Austin and Ally, Wolfblood, Heidi, Robin Hood, House of Anubis atd.), na satelitu Hot Bird je však částečně kódovaný. Zcela volně vysílá ze satelitu Eutelsat 5 West A v technologii multistream.

Technické podrobnosti – Rai Gulp

 • satelit – Hot Bird 13C (13 °E)
 • frekvence – 11804 V 27500 3/4
 • video – MPEG-2, 720×576 bodů, 16:9, bitrate cca 3100 kb/s
 • audio – MP2, 128 kb/s stereo, italsky
 • web – http://www.raigulp.rai.it

Ukázky z vysílání Rai Gulp najdete na jeho YouTube kanále

Všechny následující programy jsou sice nekódované, ale vysílají se v technologii multistream. Ta slouží k distribuci signálu přes satelit do DVB-T, kdy z jedné satelitní frekvence vysílá zároveň několik pozemních multiplexů. Příjem multistreamu je zatím možný pouze na některých satelitních PC kartách, ze stolních přijímačů jej zvládne pouze Octagon SF 4008 a VU+ dodatečně osazený tunerem TBS 5925. Pakety v multistreamu, které nevysílají s PLS (Physical Layer Scrambling), lze naladit také na některých přijímačích z řady Openbox.

Boing Italia (satelit Eutelsat 5 West A)

 • Italská verze tématického programu pro děti od 6 do 16 let od společnosti TBS Europe z mediálního konglomerátu Time Warner. Boing vysílá například tyto kreslené seriály: Tom and Jerry, Superman, Doraemon, Johnny Bravo, Dexter's Laboratory, Tiny Toon Adventures, Sylvester and Tweety, Winx Club a další.

Technické podrobnosti – Boing Italia

 • satelit – Eutelsat 5 West A (5 °W)
 • frekvence – 12699 H 35000 2/3, stream 2, PLS root 8
 • video – MPEG-2, 720×576 bodů, 16:9, bitrate cca 2200 kb/s
 • audio – MP2, 128 kb/s stereo, italsky
 • web – http://www.boingtv.it/

Ukázky z vysílání Boing Italia najdete na jeho YouTube kanále

Cartoonito Italia (satelit Eutelsat 5 West A)

 • Cartoonito Italia je také program od společnosti Turner Broadcasting System Europe a je určen předškolním dětem. V jeho vysílání najdeme animované seriály The Smurfs, Fireman Sam, Baby Looney Tunes, Bob the Builder, The Amazing World of Gumball, Bananas in Pyjamas a jiné další podobné.

Technické podrobnosti – Cartoonito Italia

 • satelit – Eutelsat 5 West A (5 °W)
 • frekvence – 12699 H 35000 2/3, stream 2, PLS root 8
 • video – MPEG-2, 720×576 bodů, 16:9, bitrate cca 2200 kb/s
 • audio – MP2, 128 kb/s stereo, italsky
 • web – http://www.cartoonito.it/

Ukázky z vysílání Cartoonito Italia najdete na jeho YouTube kanále

Frisbee (satelit Eutelsat 12 West B)

 • Frisbee se zaměřuje na dětské diváky od 4 do 14 let, většina pořadů je z produkce studia Disney. Vysílají se zde např. tyto serály: Kikoriki, Littlest Pet Shop, Space Dogs Family, Little Charmers, Tickety Toc, Oggy and the Cockroaches a další.
 • Program patří společnosti Discovery Communications, která je na italském trhu velmi aktivní a provozuje zde více než deset televizních programů a mnoho z nich vysílá zdarma v tamním DVB-T.

Technické podrobnosti – Frisbee

 • satelit – Eutelsat 12 West B (12,5 °W)
 • frekvence – 12718 V 36510 5/6, stream 35
 • video – MPEG-2, 720×576 bodů, 16:9, bitrate cca 2200 kb/s
 • audio – MP2, 128 kb/s stereo, italsky
 • web – http://www.frisbeetv.it/

Ukázky z vysílání Frisbee najdete na jeho YouTube kanále

K2 (satelit Eutelsat 12 West B)

 • K2 je také program vlastněný společností Discovery Communications a má schéma podobné jako většina televizních programů pro děti – ráno se začíná vysíláním pro nejmenší a s postupem dne se vysílá pro čím dál starší publikum. Najdeme zde animované seriály Pokémon XYZ, LEGO Star Wars, Lucky Luke, Transformers: Robots in Disguise, Yu-Gi-Oh!, Spiderman Unlimited a mnoho dalších. Večer se vysílají soutěže American Gladiators nebo Takeshi's Castle a také wrestling.

Technické podrobnosti – K2

 • satelit – Eutelsat 12 West B (12,5 °W)
 • frekvence – 12718 V 36510 5/6, stream 35
 • video – MPEG-2, 720×576 bodů, 16:9, bitrate cca 2200 kb/s
 • audio – MP2, 128 kb/s stereo, italsky
 • web – http://www.k2tv.it/

Ukázky z vysílání K2 najdete na jeho YouTube kanále

Pop Italia (satelit Eutelsat 12 West B)

 • Stanice Pop Italia vlastněná společností Sony Pictures Television Network cílí na věkovou skupinu 6–9 let a v jejím vysílání dominují různé řady seriálů Power Rangers a Transformers. Satelitní diváci si jistě ještě pamatují anglickou verzi tohoto programu, ta dlouhá léta vysílala z družice Astra 2 do doby, než program v polovině roku 2015 přešel do britského vysílacího svazku.

Technické podrobnosti – Pop Italia

 • satelit – Eutelsat 12 West B (12,5 °W)
 • frekvence – 12718 V 36510 5/6, stream 35
 • video – MPEG-2, 720×576 bodů, 16:9, bitrate cca 2200 kb/s
 • audio – MP2, 128 kb/s stereo, italsky
 • web – https://www.popfun.it/

Ukázky z vysílání Pop Italia najdete na jeho YouTube kanále

Rai Yoyo (satelit Eutelsat 5 West A)

 • Rai Yoyo vysílá pro mladší dětské diváky a v programovém schématu najdeme mimo jiné seriály Hello Kitty, Chuggington, Dinosaur Kingdom, Heidi, Elmo's World, Mickey Mouse Clubhouse, Peppa Pig, Shaun the Sheep, Teletubbies a další. Rai Yoyo od loňského roku nevysílá již žádné reklamy. Na stejné frekvenci jako Rai Yoyo zde vysílá i výše zmíněný program Rai Gulp.

Technické podrobnosti – Rai Yoyo

 • satelit – Eutelsat 5 West A (5 °W)
 • frekvence – 11179 V 30000 3/5, stream 4, PLS gold 131070
 • video – MPEG-2, 704×576 bodů, 16:9, bitrate cca 2000 kb/s
 • audio – MP2, 192 kb/s stereo, italsky
 • web – http://www.raiyoyo.rai.it

Ukázky z vysílání Rai Yoyo najdete na jeho YouTube kanále

Super! (satelit Eutelsat 12 West B)

 • Italský program Super! je určen dětem i teenagerům, vysílá napřiklad seriály Detective Conan, Digimon Universe: Appli Monsters, Yo-Kai Watch, Henry Danger, I Thunderman a mnoho jiných.

Technické podrobnosti – Super!

 • satelit – Eutelsat 12 West B (12,5 °W)
 • frekvence – 12718 V 36510 5/6, stream 33
 • video – MPEG-2, 720×576 bodů, 16:9, bitrate cca 2600 kb/s
 • audio – MP2, 128 kb/s stereo, italsky
 • web – http://www.supertv.it/

Ukázka z vysílání Super:

Cloud23

Programy ve francouzském jazyce:

Gulli HD (satelit Eutelsat 5 West A)

 • Francouzskou televizi Gulli vlastní společnost Lagardère Active a ve vysílání najdeme během dne postupně pořady pro všechny věkové kategorie, od Teletubbies až po seriál Dr. Quinn, Medicine Woman. Hrané seriály, filmy a soutěže zde převažují nad animovanou tvorbou.

Technické podrobnosti – Gulli HD

 • satelit – Eutelsat 5 West A (5 °W)
 • frekvence – 12648 V 29500 8/9, stream 2, PLS gold 121212
 • video – MPEG-4, 1920×1080 bodů, 16:9, bitrate cca 4500 kb/s
 • audio – E-AC3, 128 kb/s stereo, francouzsky
 • audio – E-AC3, 128 kb/s stereo, originální znění
 • web – http://www.gulli.fr/

Ukázky z vysílání Gulli HD najdete na jeho YouTube kanále

Jako zdroje byly použity weby Flysat.com a Lyngsat.com, webové stránky jednotlivých televizí a Wikipedie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).