Hlavní navigace

Spekulant chce za evropské domény ministerstev skoro dva milióny

20. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Televize Nova přinesla ve své reportáži informaci, že domény ministerstvodopravy.eu, ministerstvoobranyceskerepubliky.eu, ministerstvofinanci.eu, ministerstvoprumysluaobchodu.eu, ministerstvospravedlnosti.eu, ministerstvozdravotnictvi.eu, ministerstvokultury.eu, ministerstvozemedelstvi.eu a ministerstvovnitra.cz získal spekulant, který je nyní nabízí vládě. Domény jsou registrovány na Milana Bajcára, jehož právník televizi Nova sdělil, že domény byly registrovány s cílem upozornit na závady,…

Televize Nova přinesla ve své reportáži informaci, že domény ministerstvodo­pravy.eu, ministerstvoo­branyceskerepu­bliky.eu, ministerstvofi­nanci.eu, ministerstvopru­mysluaobchodu­.eu, ministerstvos­pravedlnosti.e­u, ministerstvoz­dravotnictvi.e­u, ministerstvokul­tury.eu, ministerstvoze­medelstvi.eu a ministerstvov­nitra.cz získal spekulant, který je nyní nabízí vládě. Domény jsou registrovány na Milana Bajcára, jehož právník televizi Nova sdělil, že domény byly registrovány s cílem upozornit na závady, které se objevují ve státní správě a to bez nekalého úmyslu. Za jednu doménu však podle informací televize Nova chce po vládě 200.000 Kč a dotyčných domén drží devět. Domény jsou navíc k dispozici k prodeji na internetové burze a zájem prý o ně projevili již provozovatelé erotických serverů. Prezentované důvody registrace podrývá i seznam domén [PDF; 91,5 kB], který je odkazován ze všech výše zmíněných adres a čítá na 361 domén, z nichž některé lze hodnotit jako velice lukrativní. Jde o domény, které obsahují jména celebrit a sportovců, různých společností a obchodních značek a lze se domnívat, že byly zaregistrovány ze spekulativních důvodů. Některé z nich jsou nabízeny ke koupi na doménové burze.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.