Hlavní navigace

SPI International omezí na pozici Skylinku počet programů, chystá IP řešení

7. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Satelitní pozice 23,5 stupně východně, která je stěžejní pro operátora Skylink, chce SPI International nabídnout i nové stanice Filmbox Arthouse HD a Fast&FunBox HD.

Distribuční společnost SPI International, která je mj. provozovatelem filmových kanálů Filmbox, chystá omezení stanic, jež bude šířit prostřednictvím orbitální pozice 23,5 stupně východně. Právě tu pro své programy využívá také satelitní služba Skylink. Portfolio kanálů SPI se zúží o bulharskou verzi kanálu Filmbox HD a Filmbox Action HD, který byl určen výhradně pro tamní trh. Serveru DigiZone.cz to řekl obchodní a marketingový manažer firmy pro střední a východní Evropu Adrian Gumulák. Operátorům v Bulharsku, kteří o tyto programy projeví zájem, nabízíme řešení na IP technologii. Na satelitu už tyto programy distribuovat nebudeme, konstatoval Gumulák.

K TÉMATU: Startem TuneBoxu spouštění nových HD kanálů od SPI International nekončí

MM socky3

SPI International už podepsala smlouvu s telekomunikačním operátorem Media Broadcast a během včerejšího dne zahájil distribuci v jeho multiplexu, který už shodou okolností využívá Česká televize pro šíření Jedničky ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Kromě něho je tu možné ještě najít německé parlamentní kanály. Nový kmitočet využije SPI International pro připojení kódování operátora Skylink (balíček Mixbox). V tuto chvíli však ještě není aktivní. Kromě programů Docubox HD, EroX HD, EroXX HD, Fashionbox HD, Fighbox HD a 360 Tunebox HD chce firma využít Astru 3B také pro distribuci stanic Filmbox Arthouse HD a Fast&FunBox HD. Oba plánuje spustit na podzim.

Parametry přijmu HD kanálů SPI International v multiplexu Media Broadcast: Astra 3B (23,5 stupně východně) 11934/V, SR 27500, FEC: 3/4, norma: DVB-S2/8PSK

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.