Hlavní navigace

SPI International spustí kanál Filmbox Arthouse zaměřený na nezávislou tvorbu

10. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Filmbox Arthouse bude prvním filmovým kanálem distribuovaným v řadě zemí, který si plánuje za cíl dostat nezávislou tvorbu mezi široké divácké publikum.

Filmová a distribuční společnost SPI International, která je mimo jiné i provozovatelem kanálů pod hlavičkou Filmbox, plánuje uvést na evropský a americký trh novou tematickou stanici Filmbox Arthouse. Firma o něm promluvila poprvé včera na akci MIPTV 2013, která se až do zítřka koná ve francouzském Cannes. Filmbox Arthouse má vyplnit mezeru na poli těchto stanic. Chce nabídnout tvorbu nezávislých tvůrců a filmových studií. Spuštění nového kanálu bylo naplánováno na léto.

Cloud23

NEPŘEHLÉDNĚTE: SPI International spustí v květnu službu Filmbox Live v chytrých mobilech a tabletech

Ředitel nových médií a distribuce televizního obsahu pro region střední a východní Evropy ve společnosti SPI International Berk Uziyel nedávno potvrdil, že firma plánuje uvést také na náš trh další tematické kanály, ale podrobnosti tehdy neuvedl. Prioritou pro filmového distributora má být v letošním roce v našem regionu především služba Filmbox Live, která nabízí video na vyžádání. Cílem Filmbox Arthouse bude dostat tvorbu nezávislých tvůrců mezi široké divácké publikum. I tento kanál má být součástí služby Filmbox Live.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).