Hlavní navigace

Sdružení pro internetovou reklamu volá po samoregulaci

15. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR) se nelíbí, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) chce získat další tři miliony korun na zajištění monitoringu tzv. nelineárních služeb v souvislosti s novým zákonem o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání. RRTV by totiž měla nově dohlížet i na různé internetové videoprojekty. Návrh zákona jsme po mnoha peripetiích komentovali a připomínkovali ministerstvu kultury (předkladateli) a navrhovali takové úpravy, které by byly progresivní…

Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR) se nelíbí, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) chce získat další tři miliony korun na zajištění monitoringu tzv. nelineárních služeb v souvislosti s novým zákonem o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání. RRTV by totiž měla nově dohlížet i na různé internetové videoprojekty. Návrh zákona jsme po mnoha peripetiích komentovali a připomínkovali ministerstvu kultury (předkladateli) a navrhovali takové úpravy, které by byly progresivní a nezasáhly by daňové poplatníky. Doporučovali jsme, aby kontrolu nad internetovou branží v této oblasti a finanční náklady převzala na svá bedra nezisková profesní organizace např. SPIR resp. jeho samoregulační komise, která kvůli tomuto účelu vznikla a funguje, uvedla Kateřina Hrubešová, výkonná ředitelka SPIR.

Jsme přesvědčeni, že samoregulace je jediný funkční nástroj, který zajistí plnění příslušné směrnice Evropské unie, ze které český návrh zákona vychází. Jakékoliv jiné řešení, víceméně restriktivního charakteru, se mine účinkem a odsaje ze státního rozpočtu další peníze, tvrdí Kateřina Hrubešová. Sdružení pro internetovou reklamu proto veřejně apeluje na zákonodárce, aby se nad svěřením regulace internetového videa do rukou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ještě zamysleli. Předmětný zákon totiž bude teprve schvalován. Nepochybujeme, že samoregulace si, navzdory některým snahám, najde cestu i na Internet, uvádí SPIR. Už v minulosti se objevily názory, že RRTV nedokáže svou novou úlohu plnit pro nedostatek znalostí. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.