Hlavní navigace

Splkněte nejen u mikrovlnky s člověkem z jiné planety aneb seznamte se s CoWo Brno

13. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

V Brně vyrostlo nové coworkingové centrum CoWo, které od počátku není jen moderním sdíleným pracovištěm pro freelancery. Pořádají se zde totiž také zajímavé semináře a vzdělávací akce. Brno má konečně prostor, kde se mohou střetávat firmy, ostřílení profesionálové i začínající podnikatelé z různých oblastí.

Už od nepaměti platí myšlenka „víc hlav víc ví“. I to bylo podnětem pro vznik nového prostoru založeného partou mladých nadšenců (designeři, grafici, vývojáři a programátoři), která se odmítala nadále spokojit se situací v Brně, kde do letošního roku chybělo novodobé, přívětivé a zejména sdílené zázemí, které by bylo dostupné na atraktivním místě.

Moderní vybavení, sedačky, polštáře a inspirativní plakáty na zdech – to vše spolu s přátelskými lidmi vytváří nevšední a sympatickou atmosféru pro práci. Založením sdílených kancelářských prostor to však zdaleka nekončí.

Co se v CoWo děje?

Cílem centra je nejen motivace a inspirace, ale i předávání know-how. Lidé zde mohou užitečným způsobem trávit čas nejen po pracovní stránce, ale i svůj volný čas – organizují se tu různá vzdělávací a inspirativní setkávání, které pořádá jak CoWo samotné, tak i další komunity. 

Hostuje zde např. projekt Na Volné Noze od Roberta Vlacha a čerstvě je Cowo také oficiálním partnerem Naučmese.cz pro Brno. Centrum má za sebou řadu zajímavých akcí, doporučuji sledovat jeho stránku na Facebooku, kde se pravidelně objevují nejen aktualizace, ale i fotografie a tipy. Samozřejmostí jsou pravidelně aktualizované webové stránky. 


Autor: Zuzana Korčáková – www.korcakova.cz

CoWo také vytvořilo vlastní program nazvaný „CoWo pro…“, který se koná jednou do měsíce, pokaždé s jinou tematikou. Ta má však vždy společný cíl – podpořit, motivovat a inspirovat každého účastníka v jeho osobnostním rozvoji, kreativitě a práci. V současnosti také rozjíždí akci zvanou CoWo Salón, kde budou probíhat inspirativní přednášky typu TED. Za pomocí CoWo se v Brně můžete rychleji a snáze dostat k novým obchodním příležitostem a nebo jen užitečným inovacím a řešením v rámci vlastních aktivit.

Žádný tvrdý byznys

CoWo je vytvořeno tak, aby se pokryly náklady na nájem a provoz. Pronájem kanceláře je možný buď od určitého počtu hodin anebo si jej lze předplatit nonstop. Za měsíční provoz a nonstop 24/7 přístup do kanceláře zaplatíte necelé čtyři tisíce. Myšlenka realizačního týmu se od začátku orientuje a pevně drží poslání podporovat spolupráci, podnikání, zpětnou vazbu a sdílení know-how. Na tvrdý byznys orientovaný čistě na výdělek se tu zkrátka nehraje, což je na samotném neformálním ovzduší prostředí znát. 

Má to budoucnost?

Stále více lidí přechází od standardního zaměstnaneckého poměru k podnikání na vlastní pěst. A také stále více lidí pracuje z domu. Terciární sektor dlouhodobě oproti sekundárnímu posiluje. ČSÚ jen za poslední rok zaevidoval v počtu osob nárůst o 16,9 tisíc

CIF - osobnosti

Coworkingová centra jsou tak skvělou odpovědí na současné změny, kdy dochází k posunu od průmyslové společnosti k informační. Tyto změny mají dlouhodobý ráz a současná situace vzniku takových center skvěle nahrává. S ohledem na stávající situaci můžeme počítat s tím, že coworkingových míst bude stále více. Brno už jedno klíčové a skutečně funkční zjevně má. 

Více informací o CoWo Brno naleznete na cowobrno.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Její osobně profesní vizitku naleznete na linkedinu. Její neosobní twitter účet: @friendlyAnna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).