Hlavní navigace

Spojení UPC a Karnevalu jako protipól Telefóniky O2?

31. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina včera pro ČTK prohlásil, že spojení dvou největších kabelových společností Karneval a UPC by mohlo mít pozitivní dopad na trh hlasových služeb, kde by vznikl protipól k doposud dominantní Telefónice O2. Zároveň ale upozornil, že problém by naopak mohl nastat v oblasti kabelových televizí, kde by vznikl jeden obří poskytovatel. Přesto ÚOHS ještě nerozhodl, zda-li fůzi obou společností posvětí, protože údajně ani neobdržel…

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina včera pro ČTK prohlásil, že spojení dvou největších kabelových společností Karneval a UPC by mohlo mít pozitivní dopad na trh hlasových služeb, kde by vznikl protipól k doposud dominantní Telefónice O2.

Zároveň ale upozornil, že problém by naopak mohl nastat v oblasti kabelových televizí, kde by vznikl jeden obří poskytovatel. Přesto ÚOHS ještě nerozhodl, zda-li fůzi obou společností posvětí, protože údajně ani neobdržel oficiální žádost. UPC chce s žádostí o povolení spojení s Karnevalem přijít nejpozději do 14 dnů. Martin Pecina upozornil, že jde o komplikovaný problém a svou roli bude v dopadu na trh hrát i pozice kabelové televize po přechodu na pozemní digitální vysílání. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.