Hlavní navigace

Spojení UPC a Karnevalu jako protipól Telefóniky O2?

Jiří Macich ml.

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina včera pro ČTK prohlásil, že spojení dvou největších kabelových společností Karneval a UPC by mohlo mít pozitivní dopad na trh hlasových služeb, kde by vznikl protipól k doposud dominantní Telefónice O2. Zároveň ale upozornil, že problém by naopak mohl nastat v oblasti kabelových televizí, kde by vznikl jeden obří poskytovatel. Přesto ÚOHS ještě nerozhodl, zda-li fůzi obou společností posvětí, protože údajně ani neobdržel…

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina včera pro ČTK prohlásil, že spojení dvou největších kabelových společností Karneval a UPC by mohlo mít pozitivní dopad na trh hlasových služeb, kde by vznikl protipól k doposud dominantní Telefónice O2.

Zároveň ale upozornil, že problém by naopak mohl nastat v oblasti kabelových televizí, kde by vznikl jeden obří poskytovatel. Přesto ÚOHS ještě nerozhodl, zda-li fůzi obou společností posvětí, protože údajně ani neobdržel oficiální žádost. UPC chce s žádostí o povolení spojení s Karnevalem přijít nejpozději do 14 dnů. Martin Pecina upozornil, že jde o komplikovaný problém a svou roli bude v dopadu na trh hrát i pozice kabelové televize po přechodu na pozemní digitální vysílání. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
31. 8. 2006 9:46
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Trosku schizofrenni pristup, nejdriv patnact let trpet monopol telekomu a pak si libovat, ze vznikem dalsiho monopolu v jinem segmentu, vznikne jako vedlejsi produkt i mirna konkurence monopolu prvne zminenemu. Jsem jediny kdo ma pocit ze UOHS je u nas za lehce tajtrlikovskou instituci? ;-)