Hlavní navigace

Společnost NetForce byla koupena GTS

8. 1. 1999
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

"GTS se chystá někoho koupit," šířilo se před časem Internetovou šeptandou. K určitým změnám pak došlo, ale stále to nebylo to pravé. Další vlna se rozjela v souvislosti s tím, že GTS získalo majoritu v Dattelu - a tentokrát to zřejmě byla pravda. GTS totiž bude patřit i NetForce.

Společnost NetForce na našem trhu působí už poměrně dlouho a od počátku byla spojována především s Dattelem, se kterým uzavřela partnerství; po určitou dobu své služby dokonce nabízela pod hlavičkou Dattel-NetForce. Díky Dattelovi tak NetForce získalo přístup k optické síti, kterou má Dattel po Praze položenou, což není zanedbatelná výhoda pro připojování větších zákazníků.

Poté, co došlo ke koupi většinového podílu v Dattelu společností GTS, okamžitě se vyrojily spekulace o tom, jaký to bude mít vliv na NetForce. Podle některých signálů se nyní zdá, že i v této společnosti je dílo dokonáno – GTS ji zřejmě rovněž odkoupilo, pravděpodobně celou; obchodní rejstřík bohužel při své známé „pružnosti“ zatím nic ani nenaznačuje. Propojení Dattelu a NetForce tak odnynějška bude stvrzeno i majetkově.

NetForce je jedním ze středních poskytovatelů připojení, má po republice pokryto řádově 10 měst. Pokud jde o připojení do zahraničí, disponuje dvěma cestami – zřejmě hlavní je linka ke Global One, později přibyla i linka k Ebone. I tady je možné čekat nějaké změny – americké GTS totiž prostřednictvím své společnosti Hermes vlastní i většinu v Ebone, takže je pravděpodobné, že tato cesta získá jisou prioritu.

MM socky3

Oficiální místa ohledně této transakce zatím mlčí jako hrob, ale předpokládám, že dlouho už ji tajit nebudou. Snad již velmi brzy se tedy dozvíme bližší informace.

Marek Antoš

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.