Hlavní navigace

Spoluzakladatel Apple Ron Wayne věří, že firma bude úspěšná i bez Jobse

13. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ron Wayne společně se Stevem Jobsem a Stevem Wozniakem založil v 1. dubna 1976 společnost Apple. O dvanáct dní později se ale rozhodl z firmy odejít a svůj desetiprocentní podíl prodat. Dnes by měl jeho podíl ve firmě hodnotu asi 35 miliard. Podle Wayna nebude nedávno oznámený odchod Steva Jobse z pozice výkonného ředitele znamenat pro firmu žádnou větší komplikaci.     

Ron Wayne společně se Stevem Jobsem a Stevem Wozniakem založil v 1. dubna 1976 společnost Apple. O dvanáct dní později se ale rozhodl z firmy odejít a svůj desetiprocentní podíl prodat. Dnes by měl jeho podíl ve firmě hodnotu asi 35 miliard.

Podle Wayna nebude nedávno oznámený odchod Steva Jobse z pozice výkonného ředitele znamenat pro firmu žádnou větší komplikaci.     

DT 23

Steve Jobs z Apple odešel a zase se vrátil v minulosti už několikrát. Pokaždé, když z firmy odešel, začala se firma zmítat v problémech. Tentokrát ale Jobs odchází z pozice výkonného ředitele v úplně jiné situaci. Jobs opuští tým vysoce kompetentních lidí, které pečlivě vybíral. Ačkoli tito lidé budou přicházet se svými vlastními koncepty, jejich filozofický přístup k tomu, jak by firma měla být řízena bude bezpochyby v souladu s tím, jak by ji řídil Steve Jobs. Věřím, že firma bude stejně úspěšná, ne-li úspěšnější, právě díky týmu, který Jobs v Apple vybudoval, prohlásil Wayne minulý týden v britském Brightonu.

Zdroj: The Next Web

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).