Hlavní navigace

Spoluzakladatel Apple Ron Wayne věří, že firma bude úspěšná i bez Jobse

13. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ron Wayne společně se Stevem Jobsem a Stevem Wozniakem založil v 1. dubna 1976 společnost Apple. O dvanáct dní později se ale rozhodl z firmy odejít a svůj desetiprocentní podíl prodat. Dnes by měl jeho podíl ve firmě hodnotu asi 35 miliard. Podle Wayna nebude nedávno oznámený odchod Steva Jobse z pozice výkonného ředitele znamenat pro firmu žádnou větší komplikaci.     

Ron Wayne společně se Stevem Jobsem a Stevem Wozniakem založil v 1. dubna 1976 společnost Apple. O dvanáct dní později se ale rozhodl z firmy odejít a svůj desetiprocentní podíl prodat. Dnes by měl jeho podíl ve firmě hodnotu asi 35 miliard.

Podle Wayna nebude nedávno oznámený odchod Steva Jobse z pozice výkonného ředitele znamenat pro firmu žádnou větší komplikaci.     

MKT nástroje 2 tip

Steve Jobs z Apple odešel a zase se vrátil v minulosti už několikrát. Pokaždé, když z firmy odešel, začala se firma zmítat v problémech. Tentokrát ale Jobs odchází z pozice výkonného ředitele v úplně jiné situaci. Jobs opuští tým vysoce kompetentních lidí, které pečlivě vybíral. Ačkoli tito lidé budou přicházet se svými vlastními koncepty, jejich filozofický přístup k tomu, jak by firma měla být řízena bude bezpochyby v souladu s tím, jak by ji řídil Steve Jobs. Věřím, že firma bude stejně úspěšná, ne-li úspěšnější, právě díky týmu, který Jobs v Apple vybudoval, prohlásil Wayne minulý týden v britském Brightonu.

Zdroj: The Next Web

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.