Hlavní navigace

Spoluzakladatel Apple Ron Wayne věří, že firma bude úspěšná i bez Jobse

Martin Vyleťal

Ron Wayne společně se Stevem Jobsem a Stevem Wozniakem založil v 1. dubna 1976 společnost Apple. O dvanáct dní později se ale rozhodl z firmy odejít a svůj desetiprocentní podíl prodat. Dnes by měl jeho podíl ve firmě hodnotu asi 35 miliard. Podle Wayna nebude nedávno oznámený odchod Steva Jobse z pozice výkonného ředitele znamenat pro firmu žádnou větší komplikaci.     

Ron Wayne společně se Stevem Jobsem a Stevem Wozniakem založil v 1. dubna 1976 společnost Apple. O dvanáct dní později se ale rozhodl z firmy odejít a svůj desetiprocentní podíl prodat. Dnes by měl jeho podíl ve firmě hodnotu asi 35 miliard.

Podle Wayna nebude nedávno oznámený odchod Steva Jobse z pozice výkonného ředitele znamenat pro firmu žádnou větší komplikaci.     

Marcom

Steve Jobs z Apple odešel a zase se vrátil v minulosti už několikrát. Pokaždé, když z firmy odešel, začala se firma zmítat v problémech. Tentokrát ale Jobs odchází z pozice výkonného ředitele v úplně jiné situaci. Jobs opuští tým vysoce kompetentních lidí, které pečlivě vybíral. Ačkoli tito lidé budou přicházet se svými vlastními koncepty, jejich filozofický přístup k tomu, jak by firma měla být řízena bude bezpochyby v souladu s tím, jak by ji řídil Steve Jobs. Věřím, že firma bude stejně úspěšná, ne-li úspěšnější, právě díky týmu, který Jobs v Apple vybudoval, prohlásil Wayne minulý týden v britském Brightonu.

Zdroj: The Next Web

Našli jste v článku chybu?
13. 9. 2011 13:43

Slyšte člověka, který přišel o $35G ;-) Ale vážně. Je pravda, že Apple má jistě schopný tým manažerů a specialistů, ale nikdo nemá Jobsovo charizma a silná firma se nedá udělat bez silného vůdce. Navíc díky svému patentovému trollování a útokům proti konkurenci, respektive Androidu si proti sobě štve řadu potencionálních zákazníků. Ačkoliv Apple ovci (a nemyslím to v pejorativním smyslu) to asi nerozhodí, přeci jen představování nových produktů asi ztratí hodně ze své atmosféry. Každopádně jsem …