Hlavní navigace

Spor o Klekánici: ČT zvažuje právní kroky proti Janě Lorencové

21. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 8. 2009

České televizi se nelíbí, že její bývalá reportérka a moderátorka Jana Lorencová chce obnovit pořad Klekánice, který do roku 2004 vyrábělo ostravské studio ČT. Zpravodajskému serveru iDnes.cz to řekl mluvčí ČT Ladislav Šticha. Od internetového projektu Jany Lorencové se Česká televize distancuje a zváží případně i právní kroky, uvedl.

K TÉMATU: Jana Lorencová obnoví Klekánici. Na internetu

Cloud23

Záměr obnovit pořad Klekánice na internetu oznámila Lorencová na Letní škole žurnalistiky v Havlíčkově Brodě. Místnímu deníku pak sdělila, že stránky ponesou název Klekánice Jany Lorencové a použijí i maskota původního televizního pořadu, kresleného strašáka. iDnes.cz upozorňuje, že ČT nemá název Klekánice ani jeho logo a maskota registrované u Úřadu průmyslového vlastnictví.

ČT si Klekánici v minulosti registrovala, po jejím stažení z obrazovky ale tuto registraci neobnovila a časem jí zanikla. I tak by ale bylo sporné, zda může Jana Lorencová název pořadu a grafické prvky dřívější televizní relace použít. Lorencová v květnu skončila v Českém rozhlase, kde vedla reportérské oddělení na stanici Praha. Předtím krátce působila v pořadu Reportéři ČT.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).