Hlavní navigace

Sport 5 má zájem o návrat herního magazínu Game Page, jedná s jeho tvůrci

23. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Game Page byla nejstarším herním magazínem českých televizí. Od roku 1999 se vysílala nejprve jako měsíčník, později jako týdeník. Aktuálně působí pouze na internetu.

Magazín Game Page, jehož poslední díl byl v České televizi odvysílaný loni 30. června a věnoval se výhradně počítačovým hrám, videohrám a všemu okolo nich, by se mohl už brzo vrátit na televizní obrazovku. Zájem o jeho znovuzrození projevila tematická stanice Sport 5, která nedávno obohatila rodinu volně šířených programů v Praze a středních Čechách. Je pravda, že o herní magazín Game Page máme velký zájem. Jednáme s jeho tvůrčím týmem. Dolaďujeme poslední detaily, a pokud se vše podaří, pořad by se na naší obrazovce mohl objevit v listopadu, uvedl pro DigiZone.cz programový ředitel Sportu 5 Ondřej Koubek.

ebf - partner 1

ČTĚTE TAKÉ: Další várka nových stanic: Sport 5 ode dneška pro Pražáky, Senzi TV pro Slováky

Jak již bylo řečeno, Game Page se vysílala do poloviny loňského roku v České televizi, konkrétně na Dvojce, její stopáž byla 26 minut. O obsahovou náplň se stará tým zkušených redaktorů s praxí v herních médiích, přičemž tři díly v měsíci jsou zasvěcené PC, čtvrtý konzolím, uvádí na svých stránkách dnes již neexistujícího pořadu veřejnoprávní médium z Kavčích hor. Game Page byla vůbec historicky prvním českým televizním pořadem o videohrách. Na obrazovkách se poprvé objevila už v roce 1999. Původně šlo o měsíčník, ale v roce 2001 se z ní stal týdeník. Game Page se po svém stažení z obrazovky přesunula na internet. Má také svou facebookovou stránku, kde eviduje téměř 94 tisíc fanoušků.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).