Hlavní navigace

Sport 5 má zájem o návrat herního magazínu Game Page, jedná s jeho tvůrci

Lukáš Polák

Game Page byla nejstarším herním magazínem českých televizí. Od roku 1999 se vysílala nejprve jako měsíčník, později jako týdeník. Aktuálně působí pouze na internetu.

Doba čtení: 1 minuta

Magazín Game Page, jehož poslední díl byl v České televizi odvysílaný loni 30. června a věnoval se výhradně počítačovým hrám, videohrám a všemu okolo nich, by se mohl už brzo vrátit na televizní obrazovku. Zájem o jeho znovuzrození projevila tematická stanice Sport 5, která nedávno obohatila rodinu volně šířených programů v Praze a středních Čechách. Je pravda, že o herní magazín Game Page máme velký zájem. Jednáme s jeho tvůrčím týmem. Dolaďujeme poslední detaily, a pokud se vše podaří, pořad by se na naší obrazovce mohl objevit v listopadu, uvedl pro DigiZone.cz programový ředitel Sportu 5 Ondřej Koubek.

ČTĚTE TAKÉ: Další várka nových stanic: Sport 5 ode dneška pro Pražáky, Senzi TV pro Slováky

Jak již bylo řečeno, Game Page se vysílala do poloviny loňského roku v České televizi, konkrétně na Dvojce, její stopáž byla 26 minut. O obsahovou náplň se stará tým zkušených redaktorů s praxí v herních médiích, přičemž tři díly v měsíci jsou zasvěcené PC, čtvrtý konzolím, uvádí na svých stránkách dnes již neexistujícího pořadu veřejnoprávní médium z Kavčích hor. Game Page byla vůbec historicky prvním českým televizním pořadem o videohrách. Na obrazovkách se poprvé objevila už v roce 1999. Původně šlo o měsíčník, ale v roce 2001 se z ní stal týdeník. Game Page se po svém stažení z obrazovky přesunula na internet. Má také svou facebookovou stránku, kde eviduje téměř 94 tisíc fanoušků.

Našli jste v článku chybu?