Hlavní navigace

Sport 5 nabídne také dopravní zpravodajství a publicistiku

15. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

15. 4. 2008

Zajímá vás, jaká bude programová skladba nové digitální televize Sport 5, která zahájí v květnu vysílání v satelitní platformě CS Link? Kromě již avizovaných podniků DTM, Euroserie F3, NASCAR Sprint Cup Series a Porsche Carrera Cupu, to budou také truck trialy a drifty. Chceme se také věnovat pravidelnému dopravnímu zpravodajství, představování novinek, ale ne takových, že teď je na autosalonu a u nás se možná za tři roky bude prodávat. My chceme ukázat novinky na českém trhu a říci divákům, že jsou pro ně v tu chvíli k dispozici, upřesnil ředitel Sportu 5 Jiří Hojgr.

Ve vysílání by měla mít své místo i bezpečnost silničního provozu. Jednou rovinou bude provoz, styl jízdy a faktory, které s ním souvisí, druhou výsledky crash testů, bezpečnosti apod. Kanál se nebude bránit ani flash backům, tzn., představí-li aktuální novinku, ukáže i zpětný pohled na produkt z roku 1997 nebo 1987. Myslím si, že auta mají svoje kouzlo, mají svou přitažlivost a také historie lidi velmi zajímá, uvedl důvod pro tento krok Hojgr.

MKT nástroje 2 tip

Dalším blokem z programového schématu bude autobazar. Do programu se budou moci zapojit nejen diváci, ale i samotné autobazary, které ve vysílání představí např. hity týdne. V neposlední řadě se chce Sport 5 věnovat také publicistice. Ta se připravuje k 1. září a pracovní název je zatím stanoven na „O čem se mluví“. Tématem by pak byla např. změna bodového systému. Do diskuze by byli přizváni jak odborníci, tak i laici. Televize se ani nebude bránit sestřihům z různých podniků a aktivit, které se budou konat na území jak České tak i Slovenské republiky.

Kompletní článek o novém motoristickém kanálu Sport 5 si budete moc na serveru DigiZone.cz přečíst zítra.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.