Hlavní navigace

Sport zmizí z ČT 2 v roce 2010

2. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 2. 2009

Sportovní klání by se měla přesunout z kanálu ČT 2 na ČT 4 již v příštím roce. Svědčí o tom slova generálního ředitele veřejnoprávní televize Jiřího Janečka pro dnešní vydání Lidových novin. Před časem jsem řekl, že až bude minimálně pětaosmdesáti­procentní pokrytí, můžeme přistoupit k tomu, kvůli čemu byly oba dva nové programy zřízeny, konstatoval Janeček. Právě na konci letošního roku už by mělo digitální signál veřejnoprávního multiplexu přijímat na 93 % domácností v Česku.

BRAND

K TÉMATU: Otakar Černý: Sport by měl z ČT 2 zmizet do konce roku 2009

Restrukturalizace programu České televize musí začít už letos, řekl minulý týden na zasedání rady veřejnoprávního média šéf projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš a upřesnil, že by mělo dojít doslova k překopání celého programu ČT 2, aby byl pro rok 2010 připraven v „krystalické čistotě“. Princip je ten, že sportovní kanál bude dostupný každému, nemusíme tedy dvojku, obšťastňovat sportovními pořady, dodal na tuto adresu Jiří Janeček.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).