Hlavní navigace

Sportovní kanál STV přijde na čtvrt miliardy korun ročně

16. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 8. 2007

Veřejnoprávní Slovenská televize už zná náklady na provoz připravovaného třetího kanálu, digitálního sportovního programu STV 3, který chce šířit po kabelech, IPTV a satelitu ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) od srpna 2008. Podle Nikolaje Savického, ředitele pro strategický rozvoj STV, by provoz takové stanice měl přijít na 250 milionů slovenských korun ročně.

Cloud23

Sportovní kanál zahájí vysílání těsně před Letními olympijskými hrami v Pekingu a nabídne 16 a 18 hodin vysílání ve vysokém rozlišení obrazu denně. Po olympiádě se na STV 3 přesunou atraktivnější fotbalové a hokejové přenosy z programu STV 2, ale také lokální sportovní události ze Slovenska. V pozemní digitální síti se STV 3 objeví zřejmě až v roce 2011, kdy by měl odstartovat veřejnoprávní multiplex STV, sport však začne z analogové STV 2 mizet už dva roky před tímto datem.

Podle Savického by měl být program STV 3 dostupný až 40 procentům slovenských domácností, které přijímají televizi jiným způsobem než pozemně. Zkušební vysílání začne v červenci 2008, ostrý start STV plánuje na 8. srpna 2008. To však závisí na přijetí nového zákona o koncesionářských poplatcích, protože se současnými příjmy a špatně realizovaným výběrem poplatků by si STV takový projekt nemohla dovolit.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).