Hlavní navigace

Spotify oznámilo hackerský útok, pracuje na aktualizaci Android aplikace

27. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firma zaznamenala neoprávněný přístup do svých systémů a k interním datům. Útočník se prý ale dostal pouze k datům jednoho z uživatelů služby.

Alespoň to tvrdí technický ředitel Spotify Oskar Stål. Součástí získaných dat nemělo být heslo k účtu ani informace o platebních údajích. Stål rovněž ujistil, že firma dosavadním šetřením nezjistila, že by zmiňovaný incident představoval zvýšené riziko pro ostatní uživatele služby.

Nicméně někteří uživatelé budou podle Ståla v následujících dnech požádáni o opětovné zadání svých přihlašovacích údajů. Podle všeho se to bude týkat těch, kteří využívají mobilní aplikaci Spotify pro platformu Android. Uživatelé, kteří mají nainstalovanou neaktuální verzi aplikace, budou zároveň vyzváni k její aktualizaci.

Spotify v oznámení zákazníkům rovněž připomíná, aby Android aplikaci stahovali pouze z Google Play, Amazon Appstore či https://m.spotify.com. Pro uživatele iOS a Windows Phone firma žádná doporučení nevydala. 

cif-tip-téma-foto

Spotify v Česku oficiálně funguje od loňského prosince. Tehdy firma v rámci expanze vstoupila v jednu chvíli na 20 trhů, včetně sousedního Slovenska.

Minulý týden vyplulo na povrch, že se terčem hackerského útoku na přelomu února a března stala i internetová aukční síň eBay. Do nepovolaných rukou se tehdy dostala zašifrovaná hesla a další informace více než 100 milionů uživatelů.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.