Hlavní navigace

SPT TELECOM vrací peníze!

20. 5. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čelem se ke svým potížím, které měl minulý měsíc s připojením do světa, postavil SPT TELECOM. Všem svým zákazníkům vrací část zaplacených poplatků.

Mívám ve zvyku poslouchat po večerech při mžourání do monitoru rádio. Zvláštní oblibu nalézám v reklamních blocích. Nejraději mám reklamu na festival Za plotem, který se pravidelně koná v bohnické léčebně, a je to mimochodem velmi chytrý projekt. Ta reklama končí po bláznivé smršti slov slovy: „Já se z toho zblázním,“ načež následuje hlubokým hlasem pronesené: „Hlavní sponzor – SPT TELECOM.“

Každý měsíc, když rozlepím povědomou obálku od této společnosti, a mé oko padne na celkovou částku, mám pocit, že dopadnu stejně. Míval jsem jeden čas ve zvyku všechny ceny přepočítávat na rohlíky – už to nedělám, tolik protelefonovaných rohlíků by se mi opravdu nikam nevešlo. Pro všechny nešťastníky, kteří jsou na tom tak, jako já, však svitlo světélko naděje v podobě zprávy, že SPT TELECOM vrací svým zákazníkům až polovinu zaplacených poplatků.

Nebouchejte šampaňské, týká se to totiž jen poplatků za připojení do Internetu. Jak jsem již na Lupě zmiňoval, SPT TELECOM měl v dubnu poměrně velké problémy se svým připojením do zahraničí, takže jeho zákazníci při práci s Internetem naráželi na skutečně velké potíže. Telecom se však rozhodl k věci postavit čelem a vrací svým zákazníkům, kteří jsou připojeni komutovanou linkou, 50 % zaplacených poplatků (300 Kč z 599); pevnolinkáři dostanou zpátky 30 %.

Když jsem se o této skutečnosti dozvěděl, chvíli jsem tomu nemohl uvěřit, je to opravdu ojedinělá věc, za kterou Telecom zasluhuje pochvalu. Je to další příklad hodiný následování. Zajímalo by mne, zda i nějaký jiný poskytovatel připojení nabízí například záruku vrácení peněz pro případ, že dojde k výpadku jeho sítě. Pokud o někom takovém víte, napište mi!

Marek Antoš

KL24


Starší, související články:

* „Řekni mi Lupo, kdo je na světě nejrychlější?“

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).