Hlavní navigace

Spuštění digitálního rozhlasu ze Strahova má zpoždění, odstartuje v horizontu týdnů

1. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Praha je jedinou lokalitou, kterou České Radiokomunikace v současné době využívají pro šíření digitálního rozhlasu. Multiplex na kanálu 10D operátor nabízí komerčním vysílatelům.

České Radiokomunikace původně plánovaly, že digitální rozhlasové vysílání z lokality Praha-Strahov obnoví v průběhu září, nyní je však jasné, že tento termín už se nestihne. Podle informací serveru DigiZone.cz by šíření DAB+ vysílání na kanálu 10D mělo být obnoveno v horizontu přibližně dvou týdnů. Zdržení způsobila rekonfigurace multiplexu, který už nebude po znovuspuštění obsahovat stanice Českého rozhlasu. Ty jsou od 6. srpna součástí sítě tohoto veřejnoprávního média z vysílače Praha-Žižkov na kanálu 12C.

MMF23 tip3

K TÉMATU: Český rozhlas odejde z pražského digitálního pilotu ze Strahova, bude jen na Žižkově

Praha je jedinou lokalitou, kterou České Radiokomunikace v současné době využívají pro šíření digitálního rozhlasu. Multiplex na kanálu 10D operátor nabízí komerčním vysílatelům, kteří mají zájem si tuto technologii vyzkoušet. V digitální rozhlasové síti se před jejím vypnutím objevily například stanice společností Lagardère Active Česká republika nebo Londa. Na rozdíl od Žižkova je výkon Strahova minimální a dosahuje necelých 130 wattů. Pokrytí z této lokality není pro Prahu dostatečné a vysílání je skutečně pouze experimentální.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).