Hlavní navigace

Standard DVB-T2 je schopen pracovat v běžných podmínkách

5. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 9. 2008

Výzkumné a inovační středisko BBC prokázalo, že standard DVB-T2 je schopný pracovat i v běžných podmínkách. Veřejná přehlídka se konala minulý pátek při příležitosti 60. výročí BBC Kingswood Warren. Speciální oddělení BBC pro výzkum a rozvoj je jedním z klíčových hybatelů při vývoji nových přenosových standardů. Úspora pásma by se oproti DVB-T mohla pohybovat v rozmezí 30 až 50 %. Standard DVB-T2 je chápan jako klíčový pří rozšíření HDTV kanálů v terestrických sítích. Norma byla schválena oficálně 26. června a k prvním testů došlo ze strany BBC již o 24 hodin později.

Přenášeny byly tři kanály ve vysokém rozlišení o celkovém datovém toku v multiplexu 36 Mbps. Každý z nich si vzal 11 Mbps, zbytek doplňkové aplikace. Využity byly nejnovější MPEG-4 enkodéry a až následně došlo k převodu na DVB-T2. O výsledku testu informoval server Broadband TV News.

K TÉMATU: BBC vyzkoušela v Londýně zemské vysílání ve formátu DVB-T2

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.