Hlavní navigace

Salzburg Plus TV startuje v rakouském DVB-T. Příjem u nás s otazníkem

11. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
11. 10. 2010

UVNITŘ PROGRAMOVÉ SCHÉMA A MAPA POKRYTÍ Rakouští diváci, kteří jsou v dosahu salcburského digitálního regionálního terestrického multiplexu C, se dnes dočkají rozšíření nabídky o další stanici. Na 55. kanálu startuje z lokality Gaisberg nový kanál Salzburg Plus. Signál bude šířen výkonem pouhých 5 kW, ovšem v QPSK modulaci, takže je možné, že se ho podaří zachytit také na části území jižních nebo západních Čech, především na vyvýšených místech.

DOKUMENT: Programové schéma regionální televize Salzburg Plus (PDF, 2,1 MB)

KL24

Televizní diváci žijící v rakouském příhraničí už mohou chytat ze Salzburgu dvě sítě – první šíří svůj signál na 32. kanálu s programy ORF 1, ORF 2 a ATV, druhá pak na 29. kanálu se stanicemi 3sat, ORF Sport Plus, Puls 4 a Servus TV. Oba multiplexy však vysílají osmkrát vyšším výkonem, 40 kW. Diváci Salzburg Plus se mohou těšit na talk show, kulturní magazíny a zpravodajství z tohoto kraje. Jeho program budou tvořit mimo jiné také studenti. Zájemci si však budou moci kanál naladit také na internetu na adrese www.salzburgplus­.at, kde bude signál dostupný v HD kvalitě.

Plánované pokrytí, které na svém webu zveřejnila Salzburg Plus. Podaří se signál zachytit také v tuzemsku? (Zdroj: Salzburgplus.at)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).