Hlavní navigace

TV Písnička a Country no.1 v zemském multiplexu 4 končí, v kabelu možná zůstane

27. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Getty Images
„Vysílání jsme chápali jako zkušební a výsledek bohužel nebyl takový, jaký jsme očekávali,“ přiznal naší redakci majitel televize, hudebník a podnikatel Karel Peterka.

Tematický kanál „TV Písnička a Country no.1“ ukončí k 30. dubnu distribuci v pozemním digitálním vysílání. Od 1. května už ho tedy diváci v multiplexu 4 nenaladí. Serveru DigiZone.cz to řekl Karel Peterka, majitel společnosti Česká muzika, která tuto stanici provozuje. Vysílání jsme chápali jako zkušební a výsledek bohužel nebyl takový, jaký jsme očekávali, přiznal naší redakci Peterka. Majitel České muziky nenazval přerušení vysílání „double programu“ koncem. Podle svých slov chce projekt přehodnotit a připravit ho na případný restart, který by eventuálně proběhl v průběhu podzimu.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: TV Písnička opět změnila program, po týdnu dechovky vsadila na country

Stanice TV Písnička a Country no.1 startovala původně jako samostatný kanál s žánrem country music, k němuž později přibyl dětský blok TV Písnička. Vzhledem k tomu, že u druhé jmenované stanice sázka na programové zaměření nevyšla, televize začala hrát dechovku. Po týdnu pak bylo vysílání dechovky zrušeno a nahrazeno country music. Blok Country no.1 tak zaujal ve vysílání většinový prostor. Zdali zůstane vysílání programu zachováno v kabelových a IPTV sítích, není pár dní před případným koncem jasné. Jednáme o poplatcích pro OSA a Intergram. Od toho se vyvine naše rozhodnutí, dodal Peterka.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.