Hlavní navigace

Stanici TVP Polonia by mohl nahradit nový kanál TVP Polska

Lukáš Polák

O budoucnosti programu TVP Polonia se diskutovalo v tamním Senátu. Telewizja Polska by měla posílit zejména povědomí o Polsku ve východní Evropě a vysílání v polštině případně doplnit o titulky.

Doba čtení: 1 minuta

Polské ministerstvo zahraničních věcí není spokojeno s programem TVP Polonia jako stanicí pro polskou komunitu. Jeho vysílání by tak mohla nahradit televize s pracovním názvem TVP Polska. O jejím možném vzniku informovala tamní média. Budoucnost kanálu TVP Polonia přišla na přetřes včera v Senátu během jednání výboru, který se zabýval otázkou komunikace s Poláky žijícími v zahraničí. Program, který bude informovat směrem ven, by měl nabízet co nejvyšší kvalitu a dobře plnit priority polské zahraniční politiky. To se prý v současné době neděje.

ČTĚTE TAKÉ: Boj o polské DVB-T: Nová televize Stopklatka chce vysílání spustit do března

V současné době podle toho, co zaznělo v Senátu, komunikace s Poláky žijící v cizině, selhává. Ministerstvo zahraničí vyhradilo v letošním roce na fungování kanálu TVP Polonia 6,5 milionu zlotých, v přepočtu necelých 43 milionů korun, v loňském roce to bylo o něco více – 8 milionů zlotých (přibližně 53 milionů korun). Ke snížení finančních prostředků na fungování kanálu vysílajícího především pro zahraniční Poláky došlo po dohodě s generálním ředitelem TVP Juliuszem Braunem. Náklady na spuštění nového programu by se mohly pohybovat okolo 25 milionů zlatých, tedy cca. 164 milionů korun.

Našli jste v článku chybu?