Hlavní navigace

Stanici TVP Polonia by mohl nahradit nový kanál TVP Polska

29. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O budoucnosti programu TVP Polonia se diskutovalo v tamním Senátu. Telewizja Polska by měla posílit zejména povědomí o Polsku ve východní Evropě a vysílání v polštině případně doplnit o titulky.

Polské ministerstvo zahraničních věcí není spokojeno s programem TVP Polonia jako stanicí pro polskou komunitu. Jeho vysílání by tak mohla nahradit televize s pracovním názvem TVP Polska. O jejím možném vzniku informovala tamní média. Budoucnost kanálu TVP Polonia přišla na přetřes včera v Senátu během jednání výboru, který se zabýval otázkou komunikace s Poláky žijícími v zahraničí. Program, který bude informovat směrem ven, by měl nabízet co nejvyšší kvalitu a dobře plnit priority polské zahraniční politiky. To se prý v současné době neděje.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Boj o polské DVB-T: Nová televize Stopklatka chce vysílání spustit do března

V současné době podle toho, co zaznělo v Senátu, komunikace s Poláky žijící v cizině, selhává. Ministerstvo zahraničí vyhradilo v letošním roce na fungování kanálu TVP Polonia 6,5 milionu zlotých, v přepočtu necelých 43 milionů korun, v loňském roce to bylo o něco více – 8 milionů zlotých (přibližně 53 milionů korun). Ke snížení finančních prostředků na fungování kanálu vysílajícího především pro zahraniční Poláky došlo po dohodě s generálním ředitelem TVP Juliuszem Braunem. Náklady na spuštění nového programu by se mohly pohybovat okolo 25 milionů zlatých, tedy cca. 164 milionů korun.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).