Hlavní navigace

Start DVB-T2 opět o něco blíž, Nova uvedla jarní programové schéma

4. 2. 2017
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Programové novinky ale na tiskové konferenci zastínilo přejmenování tří stanic. Největších změn se dočká Smíchov, tedy nově Nova 2.

Start DVB-T2? Dva ze tří legislativních důvodů se ztrácejí

Vláda schválila dvojici nařízení, jedno týkající se poplatků za využívání rádiových kmitočtů a druhé ohledně náležitostí radiokomunikačního účtu.

Neustále se zvyšující zpoždění, které nabírá plánovaný přechod na nový standard pozemního vysílání DVB-T2, ztratilo dva ze tří legislativních důvodů. Vláda na svém zasedání schválila změnu nařízení vlády 154/2005 o stanovení výše a způsobu výpočtu poplatků za využívání rádiových kmitočtů a čísel, které společnosti předložil ministr průmyslu a obchodu a předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu.

Jan Brychta: Vláda dnes schválila dvě ze tří klíčových legislativních změn pro přechod na DVB-T2

Nova představila jarní programové schéma a novou podobu jednotlivých kanálů

Na úvod představila programová ředitelka Alex Ruzek aktuální výsledky čtyř tematických volně šířených stanic skupiny Nova, které v prime time dosahují podílu 9,5 procenta a 10,3 procenta v celodenním share. To nám ale nestačí a je to také hlavní důvod, proč tyto stanice projdou v únoru ‚rebrandingem‘, uvedla klíčový bod letošního jara Ruzek. Nova na českém trhu provozuje celkem osm kanálů, které nově zastřeší jednotná „umbrella“ grafika.

Novou podobu stanic připravil tým kreativního ředitele Alana Záruby. Soustředili jsme se na písmo a s jeho pomocí jsme sjednotili všechny naše značky. Výslednou podobu značek na základě písma Organica designéra Tomáše Brousila vytvořil interní tým TV Nova. Druhým klíčovým prvkem je barevná kodifikace, která bude jednotlivé značky doprovázet, vysvětlil Záruba.

Jan Brychta: Tisková konference skupiny Nova ve znamení rebrandingu

Jan Brychta: Programová schémata skupiny Nova pro letošní rok

Podívejte se na nejzajímavější nové satelitní kanály měsíce ledna

Máme tu pro vás volný Fashion o módě a změny v paketu Skylink, jako Prima Plus HD a o hodinu posunuté vysílání programu Joj Cinema. A mimo jiné také „vizualizaci“ italské rockové stanice Radio Freccia HD. Její TV program je tedy naprosto totožný s vysíláním v rádiu. Stanice patří do skupiny RTL 102,5, jako rádio začala vysílat v říjnu loňského roku a její jméno je inspirováno filmem Radiofreccia od Luciana Ligabue.

Radio Freccia HD vysílá rockovou všehochuť 60. až 90. let, od klasického rocku (např. The Beatles, Doors, AC/DC, Led Zeppelin, ELO, Police) přes komerční rockové hity (např. Bon Jovi, Aerosmith, U2, Green Day) až po indie rock a manchesterské „kytarovky“ (The Cure, Manic Street Preachers, Oasis, Blur, Smashing Pumpkins, Coldplay).

Martin Hovorka: Nejzajímavější satelitní kanály, které zahájily vysílání během ledna 2017

Stručně

Minulý rok se událo mnohé. Tím nejdůležitějším však bylo HDR, opět se soubojem formátů, důležitá je i stabilizace unixových prostředí. Stav českých aplikací ale stále není nijak růžový. Ještě že máme HbbTV a zrcadlení obrazovky.

Bohumil Herwig: Jaký byl rok 2016 v televizorech? Trh se usadil a usadily se i operační systémy

Obvodní soud pro Prahu 4 dnes zastavil trestní stíhání České pirátské strany kvůli serveru Sledujuserialy.cz.

Jan Brychta: Sledujuserialy.cz: soud proti Pirátské straně zastaven

Kombinace internetové reklamy a HbbTV by měla klientům přinést větší zásah cílové skupiny a možnost zasáhnout bonitnější část populace. Hybridní televize je pro nás v letošním roce klíčovou platformou, kde bychom rádi zdvojnásobili tržby, proto přicházíme s novým produktem, který je určen pro všechny klienty, kteří mají bonitnější klientelu nebo hodnotí kampaně počtem oslovených klientů, uvedl Ladislav Dianiška, ředitel obchodního zastupitelství Media Club.

Jan Brychta: Prima zahájí prodej reklamních spotů v hybridní aplikaci Prima Play

Dabingy vánočních filmů patří tradičně k těm, na kterých si výrobci dávají záležet, už jen proto, že jsou určeny hlavně dětem. Jak si HBO ohlídala svůj dabing vyrobený ve studiu SDI?

Michal Fiala: Vánoce v ohrožení v dabingové režii SDI aneb jak omezit prostředníky

Prodej DVD a BD nosičů je podle firmy stále živý. DVD má ale časem nahradit digitální distribuce a zákazníci vyžadující kvalitu přejdou na Blu-ray (BD) s rozlišením 4K.

Bohumil Herwig: Bontonfilm uvádí lokalizované disky v rozlišení Ultra HD. Mají mít i HDR

KL23 hlasovani

Bontonfilm uvádí první lokalizovaný Ultra HD (4K) film na nosiči Blu-ray na českém a slovenském trhu - novou verzi Sedmi statečných.
Autor: Bontonfilm

Bontonfilm uvádí první lokalizovaný Ultra HD (4K) film na nosiči Blu-ray na českém a slovenském trhu – novou verzi Sedmi statečných.

Nejvýkonnější box pro streamované video a zároveň ultimátní herní konzole Nvidia Shield je oficiálně již i v České republice. Společnost Nvidia si jako svého zatím jediného obchodního partnera pro ČR vybrala internetový obchod Alza.cz. K dnešnímu dni nabízí obě verze přístroje, tedy standardní 16GB Android TV a 500GB Android TV Pro.

Petr Faistauer: Nvidia Shield TV ode dneška v České republice

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).