Hlavní navigace

Stát je připraven odebrat Nově i Primě analog i násilím

25. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

25. 5. 2007

Pokud televize Nova a Prima nepřistoupí na podmínky nabízené v novele zákona o rozhlasovém a televizním vysílání a nevymění za současné analogové frekvence jednu či dvě kompenzační licence pro další digitální stanice, je stát připraven odebrat jim analogové kmitočty i násilím. Agentuře ČTK to řekl předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci Zdeněk Duspiva.

Stejnou informaci už ve čtvrtek řekl serveru DigiZone.cz i náměstek ministra vnitra pro informatiku a hlavní propagátor digitální novely Zdeněk Zajíček. Podle jeho slov by v případě krachu připravované mininovely vysílacího zákona přišla na řadu jiná novela, která by formou zákona oběma komerčním televizím ukončila licence pro pozemní analogové vysílání.

tip do článku - hlasujte KL

Násilné odebrání kmitočtů, to je zařazeno do příprav změny zákona o elektronických komunikací, řekl Duspiva agentuře ČTK. Podle Zajíčka si ministerstvo vnitra násilné odebrání kmitočtů představuje tak, že by zákonem stanovilo předčasný termín konce platnosti licencí pro analogové vysílání televizí Nova a Prima. Nový zákon bude podle Duspivy potřeba i kvůli revidované evropské směrnici Televize bez hranic, kterou bude třeba promítnou do české legislativy.

K digitální mininovele, kterou ministerstvo vnitra představilo minulý pátek, podle Duspivy přišlo přes 200 připomínek. Nova a Prima se k ní v termínu nevyjádřily a prostřednictvím tiskových zpráv (zde a zde) oznámily, že tak učiní až 4., respektive 6. června. Lhůta pro vyjádření podle nich byla krátká, protože musí své připomínky konzultovat se zahraničními vlastníky.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.