Hlavní navigace

Státní infolinka k digitalizaci začne fungovat na přelomu října a listopadu

7. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
7. 10. 2008

Na přelomu října a listopadu by měla začít fungovat státní informační linka pro telefonické dotazy spojené s přechodem na digitální televizní vysílání. Účastníkům brněnské konference Milníky digitální televize to v pondělí řekl předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci Zdeněk Duspiva. Na této lince se divák dozví základní informace, případně bude odkázán na operátory konkrétních digitálních sítí a další zdroje informací, přiblížil Duspiva.

KL22 hlasovani

Příští týden také proběhne na půdě Českého telekomunikačniho úřadu (ČTÚ) první schůzka k implementaci Technického plánu přechodu na zemské digitální televizní vysílání (TPP). Na ní vzniknou představy o informačních bodech, kudy půjdou informace o postupu digitalizace k divákům, odpověděl předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák na otázku zástupce jedné z menších obcí v pohraničí, která se obává, že k ní signál zemské digitální televize nedosáhne.

Národní koordinační skupina pro digitalizaci také připravuje oficiální informační web k digitalizaci. Podle Duspivy by měl zahájit provoz nejpozději koncem listopadu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.