Hlavní navigace

Stejné podmínky pro televize jako pro pekaře chce majitel Febio TV

6. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

6. 12. 2007

Dokumentarista a majitel chystané digitální televize Febio TV Fero Fenič volá po rovných podmínkách pro všechny hráče na českém televizním trhu. Pokud je stát nezajistí, Fenič je připravený nepřevzít licenci udělenou digitální novelou a vést proti České republice arbitráž. A pokud v ní uspějeme, vysouzené peníze neodvezeme někam na Bermudy, ale postavíme za ně daňovým poplatníkům novou kvalitní televizi. To by bylo dobré řešení, ne? uvádí Fero Fenič v dnešním rozhovoru pro týdeník Reflex.

Všechny ostatní digitální televize deklarují připravenost vysílat a zákon jim nevadí, ale já říkám, že licenci od státu přijmeme jedině tehdy, pokud budeme mít stejné podmínky jako ostatní subjekty na trhu, tak jako to mají v této zemi pekaři, restauratéři, vydavatelé novin a všichni ostatní, kritizuje současnou pozici svého projektu Fero Fenič. Majitel Febio TV by nejraději začal vysílat rok před liberalizací televizního trhu, nikoli dřív. Oni nás chtějí donutit vysílat co nejdřív, ještě před uvolněním trhu, ale proč nás k tomu nutí dva roky před liberalizací, proč nemůžeme začít vysílat třeba rok před ní? ptá se v Reflexu Fero Fenič.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.