Hlavní navigace

STEM/MARK: 42% dotázaných tvrdí, že Události změnu nepotřebují

13. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 10. 2011

Přesto, že hlavní zpravodajská relace České televize Události je zvláště v posledních týdnech podrobena velké kritice ze strany odborné veřejnosti, 42 % dotázaných, které oslavila agentura STEM/MARK, si myslí, že tento formát změnu spíše nepotřebuje, dalších 8 % je o tom pevně přesvědčeno. STEM/MARK se ptala na spokojenost s veřejnoprávní televizí v internetové anketě, které se zúčastnilo 577 lidí ve věku 18 až 59 let. Její výsledky přinesl server MediaGuru.cz.

BRAND23 Workshop

K TÉMATU: ČT 24 může dávat místo Událostí třeba dokumenty, říká Zdeněk Šámal

Samotnou volbu generálního ředitele České televize, z níž vzešel jako vítěz bývalý šéf TV Nova Petr Dvořák, sledovalo 44 % dotázaných. Dvě třetiny z nich pak hodnotí výsledek kladně. Stejný počet dotazovaných považují výrazné programové změny za potřebné. Přiklání se k nim ale spíše starší diváci ze skupiny 45 až 59 let. Překvapivý je také výsledek průzkumu v oblasti uvažovaného dětského programu ČT 3, který si klade Dvořák jako jednu ze svých priorit. Preferují ho nejen ženy, ale také lidé s nižším vzděláním. Celkem by pro jeho zřízení byly dvě třetiny dotázaných.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).