Hlavní navigace

Strahov přenese síť A přibližně se stejným výkonem jako Žižkov

4. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
4. 9. 2008

Pražský multiplex A, přechodná digitální síť, v níž na kanálu 25 z vysílače Žižkov vysílají programy České televize, Českého rozhlasu a televize Nova, se od středy 10. září dočasně přesune na náhradní vysílač na Strahově. To je informace, která není pro čtenáře DigiZone.cz žádnou novinkou. U Českých Radiokomunikací se nám ovšem podařilo získat podrobnosti o tom, jakým výkonem tato náhradní věž pojede a zvýši-li vyzáření na určitou dobu také středočeský Cukrák.

K TÉMATU: „Operace Žižkov“ s vrtulníkem nebude v září, ale až začátkem října

MM_SS3

Finální plán nepočítá po dobu výměny antény na vysílači Praha-město se zvýšením výkonu na vysílači Cukrák. Vysílač Strahov bude vysílat přibližně stejným výkonem jako vysílač Praha-město, sdělila našemu serveru tisková mluvčí ČRa Marie Fianová. Důvodem k tomuto kroku je plánovaná úprava anténních systémů na žižkovském vysílači, která vyvrcholí začátkem října výměnou hlavních antén, při níž bude asistovat vrtulník Kamov K-32. Vysílací kanál multiplexu A se nezmění.

Server DigiZone.cz přinese v zítřejším článku podrobnosti o dočasném přesunu multiplexu A ze Žižkova na Strahov.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.