Hlavní navigace

Stream.cz má novou aplikaci pro televizory s Android TV

Bohumil Herwig

IPTV služba nově nabízí aplikace pro další dvě platformy – pro box Apple TV a televizory Philips a Sony vybavené zmiňovaným operačním systémem.

Doba čtení: 1 minuta

Včera, tedy 25. dubna 2016, rozšířil Stream.cz své portfolio a v tržišti aplikací App Store a Google Play zdarma nabídl dvě aplikace určené pro zmiňované platformy.

Už dříve přitom IPTV služba uvedla widget/aplikaci pro chytré televizory Samsung a LG, jejichž celkový počet stažení, podle zaslané tiskové zprávy, překračuje půl milionu. Seznam.cz také ohlásil, že sledovanost prostřednictvím těchto aplikací vzrostla od té doby téměř pětinásobně a například jen letos v březnu bylo zaznamenáno 1 600 000 zhlédnutí jednotlivých pořadů.

K TÉMATU: Stream.cz chystá několik nových pořadů a také aplikace pro Android TV a Apple TV

Test televizoru Philips 55PUS8700 s OS Android TV (kolekce 2016)

Naším dlouhodobým cílem je vycházet divákům vstříc, dopřát jim volbu vybrat si, na co a kdy se chtějí dívat, a maximálně jim zpříjemňovat zážitek ze sledování jejich oblíbených seriálů. Aplikace Stream.cz pro Apple TV a Android TV byla proto dalším logickým krokem, kterým ale naše práce nekončí, následovat bude samostatná aplikace Pohádky pro tato zařízení, říká Stanislav Hruška, produktový manažer Stream.cz.

Czech Internet Forum 2018 Tip s tlačítkem

Domácí obrazovka s aplikacemi televizoru Philips 55PUS8700 s operačním systémem Android TV.
Autor: Bohumil Herwig

Domácí obrazovka s aplikacemi televizoru Philips 55PUS8700 s operačním systémem Android TV.

V tiskové zprávě se o aplikacích píše, cituji: Ta pro Android TV je kompatibilní s většinou zařízení na trhu včetně televizí, které mají tento systém předinstalovaný. Apple TV aplikace je k dispozici pro zařízení 4. generace.

Komentář redakce: Operační systém Android TV je oficiálně určen, jak říká název, pro televizory. U set-top boxů s OS Android se dnes používá spíše klasický systém pro mobilní telefony, resp. pro tablety, Android 5.0 a 5.1. Aplikace pro tato zařízení byla dnes ráno na Google Play/Store k dispozici ve verzi 3.0.2 s taktéž včerejším datem aktualizace. Co se týče verze pro OS Android TV, zjišťuje další podrobnosti, zejména kompatibilitu s jednotlivými verzemi.

Našli jste v článku chybu?