Hlavní navigace

Stream.cz nabízí video ve vyšší kvalitě a 16:9

7. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Největší český videoserver Stream.cz dnes oznámil spuštění videa ve vyšší kvalitě a zároveň s podporou širokoúhlého formátu 16:9. Do této doby byla k dispozici jen jedna kvalita videa a automaticky podporován byl klasický formát 4:3. Do vyšší kvality jsou kódována nová videa včetně uživatelských, těch starých se to zatím netýká. Přepínání na vyšší kvalitu přehrávání probíhá ikonkou, která se objeví na přehrávači po najetí myší, detekce formátu 16:9 nebo 4:3 by měla být automatická. Vyšší…

Největší český videoserver Stream.cz dnes oznámil spuštění videa ve vyšší kvalitě a zároveň s podporou širokoúhlého formátu 16:9. Do této doby byla k dispozici jen jedna kvalita videa a automaticky podporován byl klasický formát 4:3. Do vyšší kvality jsou kódována nová videa včetně uživatelských, těch starých se to zatím netýká. Přepínání na vyšší kvalitu přehrávání probíhá ikonkou, která se objeví na přehrávači po najetí myší, detekce formátu 16:9 nebo 4:3 by měla být automatická. Vyšší rozlišení má dvojnásobný bitrate a rozlišení, tedy 900kbps a 720 pixelů na šířku – pro jeho komfortní využití tedy budete potřebovat kvalitnější linku o kapacitě zhruba 1 Mb/s.

Stream tak dotahuje náskok Youtube, který podobnou funkci představil v průběhu loňského roku. Tuto technologii ale Stream použil již dříve v případě projektu Stream Music.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).