Hlavní navigace

Stream.cz se chystá evidovat u RRTV kvůli regulaci, tn.cz zvažuje, že ne

27. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
27. 5. 2010

Největší česká internetová televize Stream.cz se chystá evidovat u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) jako provozovatel audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání. Na klubovém večeru Sdružení pro internetovou reklamu do ve středu večer v Praze řekl její ředitel a spolumajitel Miloš Petana. Od 1. června totiž začne v tuzemsku platit zákon, podle něhož komerční videoweby spadají pod regulaci RRTV.

K TÉMATU: Začíná platit zákon o audiovizi. Videoweby podléhají stejné regulaci jako televize

Naopak televize Nova uvažuje o tom, že vedle portálu Nova.cz, který obsahuje bezplatný archiv pořadů nejsledovanější české televize a k regulaci se rovněž přihlásí, nebude u Rady evidovat svůj zpravodajský portál tn.cz. Nejsme si jisti, že tn.cz spadá pod tento zákon. Nova.cz určitě ano. Možná zvolíme vyčkávací taktiku, protože RRTV musí při porušení zákona viníka nejprve upozornit a vyžádat si nápravu, prohlásil na setkání Petr Jelínek z internetového oddělení Novy.

ROZHOVOR: Regulace videoslužeb na internetu? Asi od června, říká šéfka Rady pro vysílání

Vysílací rada už vyvěsila na svůj web upozornění, že všem provozovatelům komerčních videowebů, jichž se zákon týká, začne od 1. června běžet šedesátidenní lhůta pro evidenci u RRTV. Součástí výzvy je i formulář, jehož prostřednictvím mohou provozovatelé o evidenci zažádat. Při pochybnosti provozovatele, zda spadá pod regulaci, doporučujeme evidenci provést, a RRTV rozhodne, zda tento provozovatel bude evidován, nebo ne, uvedl Zdeněk Malach, vedoucí odboru nelineárních služeb RRTV.

cif 24 - early cena - média

Provozovatelům komerčních videowebů, kteří sídlí na území České republiky, nebo zde mají většinu redakce, která tvoří obsah webu a videa na něm jsou „katalogizovaná“ (rozdělená do rubrik), jež se neevidují u RRTV, hrozí pokuta až do výše jednoho milionu korun.

DigiZone.cz připravuje na toto téma rozhovor s ředitelem internetové televize Stream.cz Milošem Petanou

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).