Hlavní navigace

Stream.cz v květnu 2010 dosáhl provozního zisku, pro uživatele chystá novinky

2. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Seznam.cz bez bližších podrobností oznámil, že Stream.cz v květnu 2010 dosáhl vůbec poprvé provozního zisku. Ředitel projektu Miloš Petana v rozhovoru pro DigiZone.cz prozradil alespoň další plány provozovatelů tohoto českého videoportálu. Hodlají uživatelům nabídnout například ukázky z filmů. Miloš Petana zdůraznil, že nepůjde pouze o trailery. Službu spustíme v průběhu června. Chápeme ji jako iniciaci procesu, který by měl v maximální možné míře přiblížit svět filmu s videoprostředím na…

Seznam.cz bez bližších podrobností oznámil, že Stream.cz v květnu 2010 dosáhl vůbec poprvé provozního zisku. Ředitel projektu Miloš Petana v rozhovoru pro DigiZone.cz prozradil alespoň další plány provozovatelů tohoto českého videoportálu. Hodlají uživatelům nabídnout například ukázky z filmů. Miloš Petana zdůraznil, že nepůjde pouze o trailery. Službu spustíme v průběhu června. Chápeme ji jako iniciaci procesu, který by měl v maximální možné míře přiblížit svět filmu s videoprostředím na Internetu. Stream.cz v této oblasti prý bude spolupracovat přímo se zástupci filmového průmyslu, ale nepočítá, že by si za jim poskytnutý prostor nechal přímo od nich platit.

Stream.cz zatím nechystá ani placenou filmotéku, do které se v USA pustil například konkurenční YouTube. Jsem k tomu docela skeptický. Všimněte si, že všechny projekty tohoto typu do této doby ztroskotaly, bez ohledu na to, jak byly konstruovány a na jaké platformě se nacházely. Myslím si, že ochota lidí platit za něco, co je jinde a jinými kanály, i když třeba nelegálně, dosažitelné zadarmo, je nízká, uvedl Miloš Petana v rozhovoru pro DigiZone.cz. Také prozradil, že angažování Pavla Zuny nebude znamenat nějaký vlastní zpravodajský formát na stránkách Stream.cz: Ne, to určitě ne, ale existují události, které samy o sobě už jsou dramaturgickou výzvou. Takže nemluvím o zpravodajské linii, ale mluvím o přiblížení tématům, které jsou v daném okamžiku sexy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).