Hlavní navigace

Stream TV lovila talenty v prázdné posluchárně FAMU

15. 11. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Projekt internetové kvazitelevize Stream TV dnes hledal nové tvůrce i obsah na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze (FAMU). Zatím se tu nezdá být úplně plno, posteskl si představiteli fakulty úvodem Miloš Petana, jednatel společnosti Global Inspiration, která za Stream TV stojí. Ale ono se nedá čekat, že to bude o moc lepší, uhasil Petanovy naděje jeho protějšek. Oba přitom hleděli do téměř prázdné posluchárny, kde nesedělo ani deset lidí. Důvodem nízké účasti mohla být…

Projekt internetové kvazitelevize Stream TV dnes hledal nové tvůrce i obsah na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze (FAMU). Zatím se tu nezdá být úplně plno, posteskl si představiteli fakulty úvodem Miloš Petana, jednatel společnosti Global Inspiration, která za Stream TV stojí. Ale ono se nedá čekat, že to bude o moc lepší, uhasil Petanovy naděje jeho protějšek. Oba přitom hleděli do téměř prázdné posluchárny, kde nesedělo ani deset lidí. Důvodem nízké účasti mohla být špatná propagace akce, která nebyla např. zmíněná na webu fakulty. Snad to nepředznamenává zájem o projekt jako takový, povzdechl si jeho autor.

MM balicek

Miloš Petana přišel na FAMU také s cílem domluvit přísun tvorby filmových studentů na web jeho projektu. Výběru vhodných děl věnoval předešlý víkend, kdy v Praze proběhl FAMUFEST, na kterém se studentské snímky tradičně promítají. Neformální rozmluva s představitelem fakulty Petanovi ale úsměv nepřinesla. Pedagog zprvu nadhodil otázku autorských práv. Tady si byl ale podnikatel jistý: Máme smlouvu s OSOU a INTERGRAMEM, která vše pokrývá. Pro FAMU je ale prioritou prezentovat tvorbu svých studentů na vlastním webu, jehož spuštění fakulta připravuje. Exkluzivitu nepožadujeme, tak se třeba domluvíme. Musím to promyslet, informoval Petanu představitel FAMU. Stream TV má podle slov svého majitele zájem o „zlomek“ z produkce fakulty, který má velikost přibližně 20 děl.

Lupa.cz informovala o Stream TV na začátku října, kdy projekt představil jeho ředitel Patrik Zandl na akci Broadband Monday. „Nový proud v médiích“ měl zaplavit Internet během listopadu, dosud je na adrese www.stream.cz dostupné ale pouze přihlášení pro vyvolené.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracuje ve zpravodajství televize Z1. Na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy vystudoval žurnalistika a mediální studia.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).