Hlavní navigace

Stream ze zasedání Rady EU nepodporuje Linux

Jiří Macich ml.

Na Internetu je možné online sledování streamového videa ze zasedání Rady Evropské unie. Video je ovšem ve formátu Windows Media společnosti Microsoft a oficiálně jsou tedy podporovány jen platformy Windows a MacOS. V FAQ k této službě se píše: Služba streamování živého videa Rady Evropské unie může být používána na platformách Microsoft Windows a Macintosh. Linux nemůžeme legálně podporovat. Takže odpověď zní: Bez podpory pro Linux. Video je sice možné např. s pomocí přehrávače mplayer…

Na Internetu je možné online sledování streamového videa ze zasedání Rady Evropské unie. Video je ovšem ve formátu Windows Media společnosti Microsoft a oficiálně jsou tedy podporovány jen platformy Windows a MacOS. V FAQ k této službě se píše: Služba streamování živého videa Rady Evropské unie může být používána na platformách Microsoft Windows a Macintosh. Linux nemůžeme legálně podporovat. Takže odpověď zní: Bez podpory pro Linux. Video je sice možné např. s pomocí přehrávače mplayer přehrávat i pod Linuxem, ale dochází tím k porušení licence. Tato situace se pochopitelně nelíbí zastáncům otevřených formátů a propagátorům Linuxu a na Internetu se objevila petice žádající nápravu. (Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
3. 1. 2007 10:17
Trautmberk (neregistrovaný)
To sou kecy. Až bude Ogg-Theora použitelná pro streaming videa, může vo tom Free Software komunita plácat. Zatim může držet pysk a snažit se, aby Theora byla kvalitativně alespoň na 80% VC-1.
3. 1. 2007 13:43
Trautmberk (neregistrovaný)
Až to rozeběhnou na Realu, tak se vozvou mraky jinejch vopruzů, kerý budou tvrdit, že RealPlayer je plnej spyware. Real má jednu malinkatou, ale úplně malilinkatou nevýhodičku. Forma/cena licence serveru. Mimochodem, Microsoft na podporu Windows Media mimo snahu vo prosazení u mediálních společností těžce kácí. Představa, že někomu dává dárečky, je vopravdu na palici :-) AFAIK Windows Media přehrává i VLC.