Hlavní navigace

Středeční fotbalový přenos proběhl bez problémů

6. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V dnešním článku Fotbalové přenosy na Internetu začaly fiaskem jsme rozebírali neslavný víkendový start přímých internetových videopřenosů z české nejvyšší fotbalové soutěže v podání České televize. Přenos z dnešní předehrávky 2. kola mezi SK Slavií Praha a 1. FK Příbram se po technické stránce povedl. Video sice bylo k dispozici jen v nízkém rozlišení 384×288 pixelů (tedy nikoliv PAL), ale zápas mohli fotbaloví příznivci konečně sledovat celý a i s komentářem, ovšem stále bez doprovodné…

V dnešním článku Fotbalové přenosy na Internetu začaly fiaskem jsme rozebírali neslavný víkendový start přímých internetových videopřenosů z české nejvyšší fotbalové soutěže v podání České televize. Přenos z dnešní předehrávky 2. kola mezi SK Slavií Praha a 1. FK Příbram se po technické stránce povedl. Video sice bylo k dispozici jen v nízkém rozlišení 384×288 pixelů (tedy nikoliv PAL), ale zápas mohli fotbaloví příznivci konečně sledovat celý a i s komentářem, ovšem stále bez doprovodné grafiky v podobě časomíry nebo ukazatele stavu skóre (tiskový mluvčí ČT nám bohužel neodpověděl, jestli se jedná o chybu či záměr).

O víkendu je na programu zbylých sedm zápasů z druhého kola, ovšem Česká televize už dopředu avizuje, že na Žižkově a Kladně se dolaďují technické detaily, takže není ještě úplně jisté, jestli budou k dispozici přenosy zápasů Viktoria Žižkov – FK Teplice a SK Kladno – AC Sparta Praha. Technika a infrastruktura pro internetové přenosy by na všech stadionech měla být k dispozici do konce léta.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.