Hlavní navigace

Středeční recenze? Nejlevnější Loewe…

Autor: Loewe
Bohumil Herwig

UVNITŘ GALERIE – Na test se nám, velice aktuálně, podařilo získat první kousek se 102 cm. Máme ho pro vás vysloveně exkluzivně.

Doba čtení: 2 minuty

One je nová startovní řada Loewe, která na pozici střídá dosud nejlevnější Art. Původně oznámený termín přelom leden/únor 2016 se sice trochu protáhl, ale první kousky dorazily minulý týden o čemž myslím dobře víte (alespoň ti z vás, které to zajímá). Na odkazu níže, také najdete základní parametry, kterými se nyní zabývat nebudu. Podívejme se proto spíše na první dojmy. Nejprve ale malá odbočka.

Výrobce k řadě One zvolil trochu jiný přístup, než bývá zvykem. Zatím dvě uvedené úhlopříčky, Full HD One 40 (102 cm, 30.000 Kč) a Ultra HD (4K) One 55 (140 cm, 52.000 Kč), se totiž od sebe neliší jen velikostmi a rozlišením. One 55 používá i zcela jiné šasi, takže se nedá říci, že co platí u testovaného One 40 bude platit i zde. Možná se tak ještě na pětapadesátkovou verzi podíváme v samostatné recenzi. One 40 toho ale slibuje opravdu hodně.

ČTĚTE TAKÉ: Loewe One aneb První stupínek k dokonalosti…

První televizory Loewe One jsou už ke koupi. S bohatou tunerovou výbavou

Content


Autor: Loewe

Dálkový ovladač je stejný, jako u vyšších modelů.

Pokud si říkáte, že startovní řada bude ořezaná, příliš to neplatí. Dobře, není tu DVB-C2, ale kdo ho dnes používá a kdo ví zda se vůbec používat bude. Není tu ani Bluetooth, ale to můžete dokoupit. Naopak tu je plnohodnotné internetové rádio a kdo ho dnes v televizorech má? Vyzkoušel jsem např. Radio Caroline 259 Gold s tokem 320 kb/s v MP3 a hrálo jako zjednané! Navíc potvrdilo, že ani zvukový subsystém není – na televizor – k zahození.

Máte pocit, že se mi One 40 líbí? Líbí a hodně! Televizor budí výtečný dojem hned při vytahování z krabice a také při instalaci. A i když by se tu a tam něco vylepšit dalo (cena poplatnější té německé a také pořádný český překlad), celkově vzato je to radost a pozitiva. A hlavně solidní obraz se sklonem k přirozeným barvám a rozumnému resamplování i z hodně slabých video zdrojů. Líbí se mi ale i kvalitní materiály a kvalitní dílenské zpracování, včetně podstavce, což dnes není ani při dané ceně automatické. V každém případě mám pocit, že tohle je televizor na léta a až se podaří doplnit externí titulky u multimédií, které zatím nepracují a rozchodit streamování z mobilu (to bude nejspíše mnou…), bude to ještě pohodovější. Navíc jsou tu i další zajímavé „drobnosti“. Například programová nabídka EPG chovající se o dost jinak než u konkurenčních unixových systémů…

Našli jste v článku chybu?