Hlavní navigace

Středeční TV tipy: Rozum a cit, Mezi nepřáteli a Scott Pilgrim proti zbytku světa

14. 10. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Nova Cinema, 20:00 – romantický film Rozum a cit – Anglie počátku 19. století. Paní Dashwoodová se se svými třemi dcerami – Elinor, Marianne a Margaret – po manželově smrti musí vystěhovat ze svého útulného sídla. Nový domov najde u vzdáleného příbuzného, starosti se dvěma dcerami na vdávání jí však zůstanou. Elinor marně čeká, kdy ji přijede navštívit Edward, s nímž se sblížila ještě ve starém domově. Marianne se zamiluje do okouzlujícího mladíka Willoughbyho. Americko-britský romantický film (1995)

  • Prima Zoom, 20:00 – dokument Krajinami Divokého západu – Divoký západ je krajem kovbojů, indiánů a zlatokopů, ale i hor, pouští, kaňonů a rozlehlých plání. V průběhu 19. století se lidé rozhodli posunout hranice Západu a osídlit dosud nezmapovaná území, cestou však museli čelit výzvám v podobě Apalačského pohoří, Skalistých hor a pohoří Sierra Nevada. Britský dokument (2013)

  • Jednotka (RTVS), 20:20 – válečné drama Mezi nepřáteli – Film Mezi nepřáteli nám odhaluje skutečný příběh někdejší francouzské koloniální války. Jsem si jist, že film bude mít význam i pro jiné země, než je Francie, protože ho lze srovnat s dnešní situací v Iráku, řekl režisér Florent Emilio Siri. Mladý nadporučík plný ideálů (Benoît Magimel) velí základně v Alžírsku, zemi bojující za osvobození se od Francie. Zde se spřátelí s veteránem bez iluzí (Albert Dupontel) a místním mladíkem náležícím k jejich četě. Válka a její zvěrstva však brzy podrobí jeho morální hodnoty velmi těžké zkoušce. Film Mezi nepřáteli je založen na historických faktech a předkládá dobový pohled na válku. Odkrývá přeměnu vojáků v týrané vězně a spojenců v nepřátele. Francouzsko-marocké válečné drama (2007)

ebf - tip do článku - debata

  • ČT art, 23:05 – animovaný film Anděl strážný – I k andělské záchraně je třeba spolupráce, muže a ženu nevyjímaje. Kreslený film s groteskní nadsázkou. Výtvarnice Olga Čechová. Československý animovaný film (1981)

  • Prima Cool, 23:10 – komedie Scott Pilgrim proti zbytku světa – Nová holka Scotta Pilgrima má zásadní překážku. Jde o podlý spolek bývalých partnerů, kteří udělají cokoli, aby odstranili každého nového nápadníka. Pokud chce někdo vyhrát její lásku, musí je všechny porazit v souboji. Americko-britská komedie (2010)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).