Hlavní navigace

Střední Čechy před vypnutím analogu: polovina diváků zůstane u terestriky

Jiří Macich ml.

Přesně za dva týdny bude vypnuto analogové televizní vysílání z pražského vysílače Cukrák, z votického vysílače Mezivrata a dalších středně výkonných vysílačů. Tím bude historicky završeno vypínání analogu ve středních a západních Čechách, které začalo koncem dubna v Praze a pokračovalo v září na Plzeňsku. Celá územní oblast Praha se tak definitivně ponoří do analogové tmy. Jak jsou diváci na tuto změnu připraveni? A jak probíhá kampaň v dotčených regionech? Situaci mapuje dnešní článek Střední…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přesně za dva týdny bude vypnuto analogové televizní vysílání z pražského vysílače Cukrák, z votického vysílače Mezivrata a dalších středně výkonných vysílačů. Tím bude historicky završeno vypínání analogu ve středních a západních Čechách, které začalo koncem dubna v Praze a pokračovalo v září na Plzeňsku. Celá územní oblast Praha se tak definitivně ponoří do analogové tmy. Jak jsou diváci na tuto změnu připraveni? A jak probíhá kampaň v dotčených regionech? Situaci mapuje dnešní článek Střední Čechy před vypnutím analogu: polovina diváků zůstane u terestriky z našeho sesterského serveru DigiZone.cz.

Na DigiZone.cz také čtenáři nově naleznou přílohu věnovanou důležitým dokumentům souvisejícím s přechodem na digitální vysílání. Příloha je k dispozici na subdoméně dokumenty.digi­zone.cz a naleznete tam legislativní a další normy, kterými se proces přechodu na digitální vysílání řídí. Technický plán přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání rovněž nechybí. Dále v nové příloze naleznete různá doporučení státních orgánů nebo vyhlášky, podle nichž se provádí měření intenzity televizního signálu a vyměřují se poplatky za využívání kmitočtů pro televizní vysílání.