Hlavní navigace

Street View: Google vyjíždí fotit slovenská města

12. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ulice slovenských měst začnou od pondělí brázdit snímkovací vozidla Googlu pořizující záběry pro službu Street View. K vidění by měla být v těchto městech: Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Poprad, Prievidza, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina. Kdy se bude možné po ulicích těchto měst virtuálně projít díky Google Maps? Nejdříve někdy v příštím roce. Snímkování bude přes zimu přerušeno kvůli špatným světelným podmínkám, pokračovat má na jaře příštího roku. Po několika měsících snímkování teprve…

Ulice slovenských měst začnou od pondělí brázdit snímkovací vozidla Googlu pořizující záběry pro službu Street View. K vidění by měla být v těchto městech: Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Poprad, Prievidza, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina. Kdy se bude možné po ulicích těchto měst virtuálně projít díky Google Maps? Nejdříve někdy v příštím roce. Snímkování bude přes zimu přerušeno kvůli špatným světelným podmínkám, pokračovat má na jaře příštího roku. Po několika měsících snímkování teprve přijde na řadu další zpracování dat, které má opět trvat několik měsíců.

Slovensko se ale každopádně stává další zemí, kam půjde díky Street View virtuálně zavítat. Výše zmíněná města nemusí zůstat jedinými slovenskými, které Google nafotí. Do dalších lokalit chce vyrazit i na základě podnětů od veřejnosti. To známe už mj. z České republice, kde se o některých lokalitách rozhodlo ve veřejné anketě. Na Slovensku by ale neměla snímkovací vozidla mapovat bezdrátové sítě. Google s touto aktivitou prozatím úplně přestal, když se provalilo, že zároveň (údajně) omylem sbíral během jízdy automobilů i data přenášená nezabezpečenými sítěmi. (Živé.sk)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).